80-літній німець допоміг відкрити затишну кав’ярню у Києві

Автор: Оксана Тупальська
16:53 11.10.2023

Німець Ханс Штрак-Циммерманн, якому понад вісімдесят років, мешкає у Шпірзе поблизу Мюнхену. Допомагає там у волонтерському штабі підтримки українців, що стали біженцями. Та вирішив допомогти українцеві відкрити у Києві власний бізнес – кав’ярню за німецькими технологіями.

80-літній німець допоміг відкрити затишну кав’ярню у Києві Фото: Фото: Укрінформ
Світлодіодне освітлення

Прадід дружини Ханса Сибілії з Сумщини мав цукрові заводи у Тростянці. З Німеччини чоловік надсилав допомогу для лікарень та бібліотек в Тростянці. А ще замовляв дитячі книги в виданні «А-Ба-Ба-ГА-Ла-МА-ГА» – бо подобались. Він особисто знайомий з відомим українським видавцем Іваном Малковичем, передавав книжки до шкіл у Мюнхені. Історію експата розповідає Укрінформ.

Мама Ханса була єврейкою, а тато німцем. Батько загинув на фронті, а мама – у концтаборі. Виховувався в сиротинці. У зрілому віці жив вдома активним і щасливим життям.

Після початку повномасштабного вторгнення Ханс познайомився у волонтерському центрі з українцем Андрієм, біженцем. Останній мав непросте захворювання, виїхав з краю з дружиною і маленькою дитиною. Йому Ханс і запропонував повернутися до Києва аби почати власну справу. 

Тепер Андрій Левченко є одночасно і власником кав’ярні, і баристою. Він кілька років тому працював у кавовій компанії технологом, а у Німеччині Ханс організував для нього відвідини кавової компанії неподалік Штутгардта.

«Я сам варю клієнтам каву і я зрозумів, що людям потрібно створювати дружню атмосферу, – ділиться Андрій, – мені Ханс дав багато. Я, наприклад, бував у нього вдома. Попри очевидні статки, це дуже ергономічний будинок, в якому все є, але нема помпезності і кричущої розкоші. Є гарний якісний одяг, але не преміум-бренди прямо з подіуму. У них машини — добротні аудіо, але не якісь наворочені мерседеси. Вони куховарять самі, з онуками роблять вилазки в гори».

Чоловік зізнається, що ведення кавового бізнесу в Німеччині та в Україні дуже відрізняється, тому вчитися було чому.

«То  був космос порівняно із тим, як обробляють каву у нас. Я був у захваті. Тоді Ханс сказав, що мені варто відкрити  кавовий бізнес в Києві. Я засумнівався: це ж Україна, там нема гарантій безпеки, Київ досі бомблять… А Ханс мені відповів: головне не те, що кажу тобі я, головне, що ти маєш прийняти сам це рішення, бо потім тобі із цим працювати. І я погодився», – каже Андрій.

Кав’ярня у столиці розташована, як то кажуть, «у самому центрі прийняття рішень». Нову установу, яка відкрилася після повномасштабного вторгнення, відвідують працівники офісів. Це важливий подарунок і для них – адже слід мати відвагу, щоб залишатися працювати у Києві, коли чутно вибухи і звуки сирен.

У кав’ярні – десяток сортів кави на замовлення, фільтр-кава, крафтові цукерки, а також мішки з зернами – для тих, хто хоче придбати на дистрибуцію.

Слоган кав’ярні: «Пристрасть породжує прогрес». Його можна побачити на вивісці.

Нагадаємо, під найбільшим Тризубом Батьківщини-Матері киянин Артем вирішив освідчитися своїй коханій Маргариті.

Великий Київ у Google News

підписатися