Про це йдеться у сюжеті телеканалу Інтер.
Вчителі розповіли журналістам, що вже п’ятий рік заняття для старших класів проводять у коридорах і вестибюлях. Парти поставили також у шкільному музеї, вчительських, актовій залі, бібліотеці. Відповідно, вчителі не мають місця, де перевірити зошити або просто попити чаю.
Друга зміна у школі закінчується о 20:10. Тривалість перерв скоротили.
За словами батьків, на перервах у школі навіть пройти неможливо, дітям бракує вбиралень, а шкільна їдальня розрахована лише на 160 дітей і працює до 15:00. Через це діти, особливо ті, хто навчається на другій зміні, не можуть повноцінно поїсти.
Виявляється, в Крюківщині збудовано близько 20 ЖК, і з 1993 року не збудовано жодної державної школи.
П’ять років тому поряд зі школою почали зводити новий триповерховий шкільний корпус. Місцеві жителі виходили на акції протесту та перекривали автошляхи, вимагаючи прискорити будівництво. Наразі будівництво зупинилося через брак фінансування.
У Вишневій міськраді (село Крюківщина і місто Вишневе входять до Вишневої ОТГ) запевняють, що за договором підрядник має здати новий корпус школи до кінця 2021 року. Але навіть якщо корпус буде добудовано, він навряд вмістить всіх учнів. Загалом за проєктом має бути три корпуси.
Якщо говорити про нові житлові комплекси, які будуються у Крюківщині, то були домовленості, що вони побудують на території садочки, школи”, – запевняв знімальну групу каналу заступник голови Вишневої ОТГ Олексій Поліщук у лютому 2021 року.
Тепер посадовці кажуть інше.
Забудовники не можуть фінансувати будівництво муніципальних шкіл”, – заявляє консультант голови Вишневої ОТГ Георгій Майсурадзе.
Торік Верховна Рада скасувала пайові внески забудовників у розвиток місцевої інфраструктури.
Майсурадзе запевняє: зараз житлові комплекси будують на приватних земельних ділянках.
Органи місцевого самоврядування нікому земельні ділянки не дають. У цьому році – можете подивитися наші рішення – жодної земельної ділянки нікому не віддавалося”, – каже представник місцевої влади.
Міністерство розвитку громад та територій повідомило журналістам, що Крюківщинську школу включили до переліку інвестиційних програм і будуватимуть її коштом державного бюджету.
Читайте також: Пішов з дому через двійку: 8-річний хлопчик не повернувся зі школи
Нагадаємо, в Україні немає жодної школи, де щепили 80% вчителів.