8 і 9 травня Київ відзначить День пам’яті та примирення і 76-ту річницю перемоги у Другій світовій війні

Автор: Галина Ворона
12:17 06.05.2021

8 травня Київ відзначить День пам’яті та примирення, а 9 травня – 76-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні в столиці покладатимуть квіти у пам’ятних місцях. Також на честь свят проходять тематичні виставки, зустрічі з ветеранами бойових дій тощо. Традиційно отримають виплати ветерани Другої світової війни, учасники АТО, воїни-інтернаціоналісти, учасники Революції Гідності та деякі інші категорії громадян.

8 і 9 травня Київ відзначить День пам’яті та примирення і 76-ту річницю перемоги у Другій світовій війні

Відповідний план заходів затвердили у КМДА.

До Дня пам’яті та примирення та 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у столиці підготували низку заходів: 

6 травня відкрилася фотовиставка “Мить історії” у Національному історико-архітектурному музеї “Київська фортеця”. Триватиме захід до 16 травня.

Із 7 до 21 травня триватиме виставка архівних документів до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Перегляд виставки буде доступний на веб-сайті Державного архіву м. Києва.

8 травня, у День пам’яті та примирення, у парку Вічної Слави відбудеться урочиста церемонія покладання квітів до могили Невідомого солдата.

Також 8 травня запланована зустріч з ветеранами бойових дій у Музеї окупації Києва, а в Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки відкриється книжкова виставка “Пам’ятати заради майбутнього”.

 9 травня з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбудуться урочистості “Пам’ятаємо – Перемагаємо!” на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Також проведуть поминальне богослужіння, присвячене пам’яті загиблих, що полягли у боротьбі за визволення України та перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, молебень за мир в Україні та захисників Вітчизни, під час заходу на території Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Протягом травня відбудуться тематичні уроки, виховні години, лекції, наукові проєкти, акції, просвітницькі, мистецькі та меморіальні заходи. Триватимуть патріотичні онлайн-проєкти, присвячені Дню пам’яті та примирення та Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Проходитимуть тематичні виставки творчих робіт з образотворчого мистецтва, наукові тематичні проєкти. Варто зауважити, що тематичні акції, проєкти за участю дітей та учнівської молоді міста Києва будуть проведені в онлайн-форматі та висвітлені на платформі електронного освітнього простору позашкілля Києва “Все буде Добре! ОК!”, на офіційному веб-сайті та соціальних мережах Департаменту освіти і науки, закладів освіти столиці.

Заходи Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні триватимуть у всіх районах столиці.

До слова, в Україні День пам’яті і примирення в честь всіх жертв Другої світової за рішенням Верховної Ради відзначається щорічно з 2015 року. З цього часу наша країна святкує 9 травня як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого з радянських часів Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років (термін “Велика Вітчизняна війна” використовували в колишньому СРСР, щоб підкреслити, що у війні 1941 – 1945 років громадяни захищали Радянський Союз як загальну Вітчизну).

Символом Дня примирення і Дня Перемоги в Україні є червоний мак. Це міжнародний символ пам’яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.

Читайте також: Хто винен у Другій світовій? Українці назвали Німеччину й СРСР

Нагадаємо, понад 80 тисяч киян отримають виплати до Дня Перемоги.

Великий Київ у Google News

підписатися