Все почалось з так званого мовного закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, окремі положення якого вступили в силу 16 січня 2021 року. Згідно з ним, усі сфери обслуговування повинні перейти виключно на державну мову у спілкуванні з клієнтами.
Більченко відреагувала на це, написавши у фейсбуці про розпал ксенофобії та ненависті в Україні, яку вважає “онкохворою американською колонією”.
Цей закон – лише ланка в ланцюзі, черговий опухлий лімфовузол в тілі онкохворої американської колонії”, – пише викладачка.
За її словами, українська влада керується “вуличними етнорадикалами”, а ті в свою чергу отримують вказівки від “зовнішніх глобалістичних сил”. Це все, на думку професорки, є проявом “звичайного фашизму” в Україні, тож звідси “слід тікати якомога далі”.
Більченко не соромиться відверто висловлювати свою антиукраїнську позицію, називаючи себе представником “російської цивілізації“. Вона заявляє про “тоталітарність” української влади, але водночас вперто не хоче помічати прояви жорстокості та українофобії з боку країни-агресора.
Варто зауважити, що це не було “камінг-аутом” з боку викладачки, оскільки такі думки Більченко транслює протягом декількох останніх років. Найприкрішим є те, що професорка дозволяє собі москвофільські висловлювання не лише у приватному порядку (у себе на Facebook), а й у публічному просторі.
Виступаючи в Одеській юридичній академії, вона заперечувала російсько-українську війну, назвавши агресію РФ “громадянським конфліктом“. А на Донецькому телебаченні (яке контролюється терористами) просила вибачення за позбавлене право “бути почутими”.
Однак, такі висловлювання Більченко дозволяє собі не лише на телебаченні (чого вже було б достатньо), а й під час освітнього процесу.
Так, громадський діяч Сергій Стерненко оприлюднив нібито уривки онлайн-лекцій професорки, в яких вона заявляє, що “неонацизм в Україні проявлений повною мірою“.
Студенти та працівники вишу таку позицію викладачки не розділяють та звернулись із заявою до ректору навчального закладу. Однак Більченко, схоже, плювала на ті скарги, заявивши, що “ректорат тими доносами просто “підтирається”.
Я пройшла Революцію Гідності, допомагала армії і цивільним, виховую свого сина в повазі і любові до України, а тому просто не можу вчитись далі у Євгенії Більченко та в університеті, який паплюжить всі принципи державної вищої освіти і на 7 році війни закриває очі на подібні резонансні речі”, – пише студентка магістратури цього вишу, вимагаючи звільнити викладачку з посади.
Але, судячи з відповіді самої Більченко, ректор университету не збирається її звільняти за “політичні погляди”.
Довідка: Євгенія Більченко – Кандидатка педагогічних наук, професорка кафедри культурології та філософської антропології Факультету філософської освіти та науки Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова.