7 фонтанів Києва для туризму-2024: де можна бігати дітям, танцювати під музику та навіть полювати на білочок

Автор: Оксана Тупальська
15:28 17.04

Столичні фонтани – це одночасно літопис історії Києва, гордість технологічних досягнень і рекордів, та радість для киян і гостей міста. Про найцікавіші водограї, які запрацюють приблизно через 2 тижні та коли варто влаштувати до них прогулянки, кореспонденту “Великого Києва” розповіли в КО “Київзеленбуд”.

7 фонтанів Києва для туризму-2024: де можна бігати дітям, танцювати під музику та навіть полювати на білочок
Світлодіодне освітлення

7 найцікавіших фонтанів Києва для туризму-2024

1.Фонтан «Самсон» — один з найдавніших фонтанів Києва, розташований на Контрактовій площі. Це статуя Самсона, який роздирає пащу леву. У жовтні 2020 року фонтан було відреставровано. Обладнаний датчиками контролю рівня води. Через рік після ремонту один з киян закликав знести “Самсона” – мовляв, він пропагує звіроненависництво. Проте ініціатива не набрала достатньої підтримки. І персонаж з великим котиком продовжує прикрашати місто.

 

2. Фонтан у Куренівському парку. Водограй на центральній алеї зеленої зони з трьома великими кам’яними кулями, з яких вириваються струмені води. Особливо цікавий дітям.

3. Пішохідний фонтан на території парку «Сирецький». Це інтерактивний фонтан. Дітлахи в ньому ганяють з раннього ранку до ночі.

4. Фонтан на території парку «Партизанської слави». Для проведення святкових фотосесій запрошують саме сюди. Водограй був внесений до Національного реєстру рекордів України, як найвищий світловий пішохідний фонтан. П’ять арок заввишки від 6 до 7,7 метрів створюють водоспад, а між струменями води, що підіймаються знизу, можна пройтися. Є інтерактивний режим – можна самостійно змінювати сценарій водограю.

5. Фонтан “Груша” в парку «Позняки». Об’єкт у вигляді порізаної груші. Він був встановлений у травні 2012 року. Автор — київський скульптор Олексій Золотарьов, учасник фестивалю сучасної скульптури Kyiv Sculpture Project 2012, переможець у номінації «Найкращий молодий український автор». На думку автора, нерівність частин об’єкта, поєднання сферичних форм та ритміка ліній натякають на шлях кожної людини до досконалості та гармонії.

6. Фонтан у парку «Аврора». Цікавий для дітей. Його влаштування передбачалося так, щоб діти могли бігати поміж форсунок. Його відкрили у 2021 році. 

7. Фонтан у парку «Перемога». «Перемога» є одним із найулюбленіших парків серед відвідувачів та увійшов до топ-10 парків столиці. Поруч з фонтаном можна зустріти білок. Навколо фонтану створені квітники, (наприклад, минулого року були квітники вишиванки, а до війни – виставка квітів «Аліса в країні див», яка увійшла до Реєстру книги рекордів України).

Раніше “ВК” розповідав, що перші фонтани Києва були споруджені для потреб ченців і парафіян на початку 17 століття після появи першого так званого «централізованого» водопостачання. Створювали їх не так задля естетики, як для турботи про місцевих жителів та гостей – щоб мали звідки напитися води.

@fromkyivwithlove #kyivnotkiev #kyivukraine #kyiv #київ2022 #київ #фонтани ♬ Я хочу мати спогади… – ꉣꌅꂑꂵ

Великий Київ у Google News

підписатися