62 грн штрафу за стебельце черемші – екоінспектори попереджають про кару за знищення першоцвітів та позбавлення їжі комах і птахів

Автор: Оксана Тупальська
17:42 19.02

Природоохоронці розповіли про штрафи за зривання та продаж ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної книги України. В умовах війни, коли ворог нищить довкілля та завдає збитків природі, свідомо чинити шкоду власному багатству – межує між злочином та безумством.

62 грн штрафу за стебельце черемші – екоінспектори попереджають про кару за знищення першоцвітів та позбавлення їжі комах і птахів
Світлодіодне освітлення

Продавці черемші вже почали з’являтися на стихійних ринках столиці. Покупцям вони не розповідають, що викопують рослину з корінням, таким чином, що на місці нищення вона вже ніколи не виросте. 

Рецепти страв з черемшою активно поширюють в соцмережах росіяни, які є найбільшими шкідниками на планеті. 

За один екземпляр незаконно добутої рослини занесеної до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення:

  • черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн.
  • шафрани (крокуси),
  • підсніжники від 49 до 62 грн. у залежності від виду,
  • сон трава — від 37 до 62 грн у залежності від виду.

За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Дії щодо незаконного придбання та збуту об’єктів рослинного світу, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

“Будь ласка, не купуйте первоцвіти, адже цим ви лише стимулюєте їх знищення в майбутньому! Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті лісу чи луки як природного комплексу, являючись їх невід’ємною частиною”, – просять інспектори земельних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища.

“Весняні квіти не лише милують нас своїм виглядом та зачаровують пахощами. Вони напувають своїм нектаром, годують пилком і насінням мешканців лісу, лук, лікують їх. Нектар первоцвітів є майже єдиним джерелом їжі для комах, які щойно прокинулися після зимової сплячки”, – розповідають в еколого-заповідному центрі “Медобори”.

На наступному відео можна побачити, як разом з корінням викопують та винищують черемшу у лісі росіяни:

@denisultanov_alihan #хьонк #черемша#зарганчу #координаты ♬ оригинальный звук – denisultanov_alihan

Варто нагадати, що на столичних ринках та в супермаркетах від осені продається вдосталь вирощених в теплицях зеленої цибулі та часнику для салатів. Також є червоний перець та помідори, який привозять з теплих країн. 

Рецепт салату з зеленню без шкоди для довкілля:

  • 1 пучка цибулі
  • 2 гілочки зеленої петрушки
  • листок капусти
  • 1 зубець часнику
  • дрібка солі
  • 2 варених яйця

Можна додати 1 подрібнений червоний перець. 

Усі інгредієнти нарізати, перемішати. Помастити сметаною або олією. 

Раніше “ВК” розповідав, що у ботанічному саду ім. Гришка розквітли в оранжереях 25 сортів рослин. А любителі природи вивчають бруньки дерев та способи розведення рідкісних видів.

Великий Київ у Google News

підписатися