6-річна киянка отримала Ґран-Прі Дитячого кіноконкурсу за пластилінову анімацію про війну

Автор: Любава Лисичкіна
19:14 18.06

Завершився 11-й Чілдрен Кінофест. Майже 29 000 глядачів і глядачок долучилися до безкоштовних показів у кінотеатрах. У межах фестивалю всьоме відбувся Дитячий кіноконкурс.

6-річна киянка отримала Ґран-Прі Дитячого кіноконкурсу за пластилінову анімацію про війну

Як повідомляється, на дитячий кіноконкурс організатори отримали понад 80 заявок з усієї України, серед яких обрали 16 фіналістів.

Переможців визначило професійне журі українських кінематографістів. Так, Ґран-Прі (нагорода в розмірі 10 000 грн) отримала пластилінова анімація «Добрі новини», яка показує життя родини в країні, що зазнала агресивного воєнного нападу очима дитини.  Режисеркою роботи є Марія Джур, 6 років, з Києва.

Результати Дитячого кіноконкурсу:

  • Найкращий анімаційний фільм у категорії 7—10 років (5 000 грн) — «Про вовка» — історія сірого вовка, з яким ніхто не хотів дружити (режисер Тимофій Коростельов, 7 років, місто Дніпро).
  • Найкращий анімаційний фільм у категорії 11—14 років (5 000 грн) — «Небезпечне відрядження» — космічна історія про вченого та його незвичайного домашнього улюбленця (режисер Марк Іванченко, 14 років, місто Полтава).
  • Найкращий ігровий фільм у категорії 11—14 років — «Монстр 24.02.2022» про монстра, якого дуже бояться діти (режисер Дарина Кондратенко, Анна Бистрік з міста Суми).
  • Приз глядацьких симпатій, який присуджується за результатом голосування глядачів та нагороду у розмірі 7 000 грн отримала стрічка «Викрадення століття» про цікаве розслідування, яке проводять троє юних детективів (режисерка Аліна Легкодух, 14 років, місто Черкаси).

Згодом фільми-фіналісти можна буде переглянути на YouTube-каналі Чілдрен Кінофесту.

Найкращим фільмом  Чілдрен Кінофесту за підсумками глядацького голосування здобула німецька пригодницька комедія «Літо Сюрпризів», отримавши 4,66 бала з 5. Фільм є екранізація дитячої книги німецького письменника Мартіна Музера та розповідає про першу самостійну подорож хлопчика Фіна. 

Крім того, спеціальну програму «Коли ще звірі говорили» в онлайн-кінотеатрі подивилися майже 10 000 разів. Найпопулярнішою стрічкою онлайн-кінотеатру  стала анімаційна комедія «Паця». 

Наступного року фестиваль відбудеться традиційно після закінчення навчального року — з 31 травня до 8 червня.

До слова, японський блогер і танцюрист так сумував за Києвом, що приїхав попри війну.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин