Для тих, хто вже вакцинувався або планує це зробити, найбільшим мотиватором є те, що вакцинація може запобігти захворюванню та ускладненням і вони не заразять інших людей. Адже вакциновані люди у 5 разів рідше заражають оточуючих та мають значно менших ризик госпіталізації у разі хвороби. 65% вакцинованих респондентів зазначили, що вони зробили щеплення, щоб не хворіти і не потрапити до лікарні, 14% щепилися через реконмендацією роботодавця чи закладу освіти.
Половина із тих, хто не хоче вакцинуватися, кажуть, що не будуть прислухатися до порад лікаря з цього приводу, 48% із них узагалі не обговорювали це питання із лікарями. А чверть противників вакцинації вирішили, що мають медичні протипоказання проти щеплення, хоча насправді реальні протипоказання можуть мати менше одного відсотка людей.
Противники вакцинації не вважають пандемію серйозною загрозою, а COVID-19 такою хворобою, від якої узагалі треба робити щеплення. Вони не довіряють вакцинам, вважають, що вакцина несе більше ризиків аніж хвороба, та не бажають вакцинуватися повторно, якщо у цьому буде потреба.
Та ж частина опитаних українців, яка ще не вакцинувалася, але хоче, довіряє порадам лікарів. 77% стверджують, що прислухалися б до рекомендації лікаря стосовно щеплення.
Серед факторів, які найбільше впливають на рішення людини вакцинуватися – страх перед хворобою, поради лікарів, досвід близьких людей, міфи про щеплення.
Нагадаємо, що станом на 3 листопада 10 682 752 українців вже отримали хоча б першу дозу вакцини, а 7 596 587 – повністю захищені.
Репрезентативне опитування було проведене серед дорослого населення на території всієї України за винятком АР Крим та Донецької і Луганської областей у вересні-жовтні цього року (до запровадження «червоних зон») дослідницькою агенцією Info Sapiens за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Світового банку.