5 заходів для киян, аби відсвяткувати Покрову – музика, виставки та театралізовані дійства

15:29 13.10.2021

Мистецькі та ігрові заходи чекають на киян до Дня захисника та захисниці України. Куда податись та де розважитись – читайте.

5 заходів для киян, аби відсвяткувати Покрову – музика, виставки та театралізовані дійства

Що: Кобзарсько-лірницька Покрова 2021

Коли: 14 жовтня, 10:00 – 20:00

Де: Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum) и Центр фольклору та етнографії Лаврська вулиця, 19

Програма
 
10:00 // Свято-Покровська церква, вул. Покровська 7
Святкова літургія, освячення інструментів, традиційне кобзарювання
16:00 // Музей Івана Гончара, вул. Лаврська 19
Концерт кобзарів Київського кобзарського цеху
 
Учасники:
  • Микола Товкайло (Переяслав)
  • Ждан Безвербний (Київ)
  • Тарас Компаніченко (Київ)
  • Едуард Драч (Київ)
  • Сергій Волченко (Київ)
  • Ярема Шевчук (Київ)
Народні танці від троїстих музик гурту «ЩукаРиба»
 
Вхід вільний.
 
Facebook
 
Возможно, это изображение в мультипликационном стиле (текст)
 
Що: Свято Покрови та День Захисника України 
 
Коли: 14 жовтня 2021 р. – 15 жовтня 2021 р, 10:00 – 20:00
 
Де: Древній Київ у Князівстві Київська Русь, місто: Копачів, Україна 

Театралізована розважальна програма на Покрову тут відбуватиметься аж чотири дні – 14, 15 жовтня та 16-17 жовтня.

14, 15, 16 та 17 жовтня можна буде здійснити подорож у часі в епоху князя-козака – Святослава та величної Київської Русі, в часи, коли зароджувалася слава нашої держави, формувався і гартувався бойовий дух богатирів – захисників наших земель та нашої країни.

Продовжиться розважальна програма театралізованими постановками, виступами акторів кінно-трюкового театру і народних колективів. Гості побачать запальне гарцювання верхи на конях, а також унікальне та захоплююче дійство – княже полювання, під час якого можна буде побачити володіння різними видами зброї на галопі. Вправні вершники метатимуть списи, демонструватимуть володіння шаблями та мечами, а також верхову стрільбу із лука.

Цікавою стане вистава «латник-лучник», під час якої кінний лучник стрілятиме прямісінько в воїна. Та не лише спостерігати можна буде за дійством, а й долучитись до нього. Відвідувачів Древнього Києва запросять до відкритого майстер-класу з володіння зброєю, а також до ігор, конкурсів, хороводів та майстер-класу з середньовічного танцю. Почути мову наших пращурів можна буде під час презентації «Древньослов’янського розмовника», який можна буде придбати на сувенірній лавці.

Детальніше

Що: Концерт Київського академічного ансамблю української музики «Дніпро»

Коли: 14 жовтня о 13:00

Де: Парк культури та відпочинку «Перемога»

Ансамбль «ДНІПРО» є одним з найвідоміших професійних колективів України, який здобув високе визнання серед найвибагливіших профе­сіоналів культурно-мистецького простору, а також численних шанувальників музичного мистецтва. Сценічна культура, високий професіоналізм виконавців, представ­лення найрізноманітнішого традиційно-народного та класичного інструмен­тарію, іноваційність у виконавських стилях, довершена інтерпретація українського мелосу, музичних творів вітчизняних класиків та представників модерного композиторського письма, створення неповторних художніх обра­зів, змістовність та драматургічна наповненість виконуваних програм, інші ви­рішальні риси ансамблю «Дніпро» стверджують його безперечну значимість серед музичних колективів України.

Детальніше

Що: Виставка “Українська Повстанська Армія. Будні і свята”

Коли: до 17:00 18 жовтня

Де: національний історико-архітектурний музей “Київська фортеця”, вул. Госпітальна, 24А.

Виставка архівних світлин з фондів музею.

Детальніше

Що: міжнародний фестиваль мистецтв «Київський розпис»

Коли: 14-17 жовтня

Де: Співоче поле

В рамках фастивалю в приміщенні фойє комплексу за адресою: місто Київ, вулиця Лаврська, 41 буде працювати виставка майстрів декоративного розпису.

На виставці «Київський розпис» будуть представлені роботи митців: Заслуженого майстра народної творчості України, народного майстра декоративного розпису, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Людмили Вітковської, народного майстра, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Світлани Сігіди, народних майстрів Ольги Машевської, Ангеліни Пан, Наталії Бойко та мисткинь Наталії Рогозіної, Марії Семиног, Олени Коломієць.

Родзинкою виставки будуть роботи, які нещодавно Київському міському центру народної творчості та культурологічних досліджень були передані Картинною галереєю імені Григорія Синиці Національного технічного університету України “Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського”.

На виставці будуть представлені роботи 70-х – 90-х років ХХ століття дитячої експериментальної студії народного розпису “Оранта” – КПІ. У студії використовувалась спеціальна методика пробудження художньої етно-генетичної пам’яті людини, яка розроблена мистецтвознавцем Григорієм Мєстєчкіним, сподвижником Григорія Синиці.

За допомогою зазначеної методики визволялась закладена у підсвідомості художня пам’ять роду.

Детальніше

Читайте також: Як столиця святкуватиме День захисника та захисниці – програма

Великий Київ у Google News

підписатися