5 способів допомогти ЗСУ у Києві, коли бракує грошей на донати

Автор: Оксана Тупальська
04:31 15.11.2022

Під час війни активність громадян у тилу є потужною підтримкою для тих, хто обороняє країну на фронті.

5 способів допомогти ЗСУ у Києві, коли бракує грошей на донати

Як кияни та жителі столиці можуть підтримати власне військо, не вкладаючи гроші. Пропонуємо 5 можливостей:

1. Збором одягу та речей для госпіталів у прифронтових територіях

Наприклад, у гуманітарному складі, розташованому біля станції метро Дарниця зліва від Макдональдса приймають постіль, натільну білизну та одяг для бійців, які потрапляють до медиків на сході України. Основне правило – речі мають бути приємними до тіла та чистими. Якщо вживані – то цілими без пошкоджень. Вони часто служать кілька годин – бо після прийому військового з пораненнями і відкритими ранами швидко забруднюються в кров та викидаються. Однак є вкрай важливими у екстрених ситуаціях.

  2. Здачею крові для лікарень

Навіть у мирний час донорів крові для порятунку важких пацієнтів не вистачало. Сьогодні потреба в крові зросла в рази. Стати донором – це врятувати життя пораненого бійця, на якого чекають рідні.

Пункти здачі крові діють у Києві в лікарні “Охматдит”, у підрозділі КМЦК на Петра Запорожця, 26, на вул. Максима Берлинського. Основна умова – не мати гострих захворювань, не палити та не вживати ліки перед здачею.

  3. Виготовленням маскувальних сіток та пошиттям необхідного

У столиці як громадські організації, так і приватні особи об’єднуються, щоб власноруч виготовити необхідні речі на фронт. Для цього проводять спеціальні навчання та надають необхідні засоби для плетіння. До справи долучився навіть президент Естонії з його командою. А працівники одного із садочків Дніпровського району Києва з перших днів війни шиють безкаркасні ноші для фронту

   4. Моральна підтримка бійців та їхніх родин

Відомо, що чимало лікарів та психологів пропонують можливості реабілітації військових, коли ті повертаються з фронту. Так само у кав’ярнях столиці пропонують придбати так звану “підвішену” каву для бійця. Однак, коли і на це можливості немає – можна усією родиною виготовити подарунки для тих, хто перебуває на фронті. Дитячі малюнки, теплі листи вдячності вкрай важливі для тих, хто зустрічається віч-на-віч з ворогом. Важливо, щоб цей подарунок був щирим і теплим. Передати можна одному з волонтерських центрів, які працюють у місті.

А от фотограф Едвард Карпов знайшов ще більш креативне рішення – він робить світлини з військовими на антикварному обладнанні за давньою технологією

   5. Натиснувши дві кнопки смартфона

У непростий для країни час практично у кожного з нас є друзі та близькі, які нині перебувають на фронті. Вони так само мають потреби, про які, може, і не скажуть волонтерам, які їх відвідують.

Відтак, варто бути відкритим і бути готовим прийняти дзвінок, якщо того потребуватиме воїн. Він може попросити перетелефонувати чи навідатись до родичів, набрати, щоб просто поговорити або звернутися з конкретною проблемою – від необхідності в речах до правової допомоги.

Вочевидь, не можемо в усьому допомогти, але можемо пошукати ті служби та організації, які спеціалізуються на проблематиці. Прості слова “Для тебе я завжди маю час” можуть врятувати життя.

Нагадаємо, у Києві відбудеться благодійний забіг на підтримку окремого загону спеціального призначення Національної гвардії України (ОЗСП) “Азов”. 

А ще столичні умільці виготовляють для захисників буржуйки, які дають тепло, дозволяють приготувати їжу та просушити одяг чи взуття. 

Великий Київ у Google News

підписатися