Міф 1. Антибіотиками можна вилікувати все
Насправді ними лікують лише захворювання бактеріального походження. А ось на віруси, як-от COVID-19 або грип, ці препарати просто не діють.
Міф 2. Чим довше лежали ліки в аптечці, тим краще подіють
Не варто запасати антибіотики “на чорний день”. З часом під дією різних факторів хімічний склад ліків може змінюватися, що призводить до зменшення чи втрати їх ефективності.
Міф 3. Краще купити міцнішу дозу – якщо будеш менше кашляти, вип’єш половинку
Насправді ділити можна не всі пігулки. Ламати на частини зазвичай можна таблетки, які містять спеціальну лінію. Якщо її немає, робити це, не порадившись із лікарем, не варто. Адже деякі пігулки мають покриття для захисту шлунка і коли плівку зруйновано, після лікування грипу доведеться ще й займатися лікуванням кишково-шлункового тракту – а воно вам треба?
Міф 4. Лікарі завжди прописують ліки “про запас” – якщо самопочуття покращилося, можна забути про препарати
Насправді призначене лікування не слід припиняти, навіть якщо вам полегшало або необхідність швидкого одужання відпала (шеф дозволив лікуватися, скільки буде треба). Завчасне припинення вживання, наприклад, антибактеріальних препаратів призведе до того, що мікроорганізми не загинуть, а просто адаптуються до дії антибіотика і зможуть виробити до нього стійкість.
Міф 5. Якщо ліки допомогли бабці, сусідці та власнику гарного песика з першого під’їзду – то це означає, що вилікують і вас
Чимало хвороб мають однакові симптоми. Навіть якщо ваші дуже схожі на чиїсь, хворіти ви можете геть на інше. Тільки лікар може визначити вашу хворобу та яке лікування підійде саме вам.
Раніше “ВК” розповідав, що у столиці лютують Omicron та FLiRT та зростає смертність від коронавірусу.