5 фільмів-казок, які варто переглянути під ялинку дорослим і малим – вмикайте онлайн

Автор: Оксана Тупальська
14:44 31.12.2023

У перший тиждень від Різдва Христового Україна святкує початок Нового року. Колядування, перегляд історій про Святого Миколая та ялинку, знайомство з традиціями краю та стрічки про любов та звитягу – набір святкових справ, які варто виконати кожному, аби відчути атмосферу свят. У добірці “Великого Києва” фільми, які варто подивитися гуртом з маленькими дітьми, підлітками, батьками, друзями та родичами. Серед пропонованих – стрічки українського виробництва, зняті в часи незалежності. Приємного!

5 фільмів-казок, які варто переглянути під ялинку дорослим і малим – вмикайте онлайн

Життєствердна історія “Дивне Різдво” (Україна), 2022 рік

Ось уже кілька років у столиці немає снігу на Різдво, і встигли вирости діти, які запитують: «Чому різдвяний сніг падає тільки в кіно?» Але цього року все має бути інакше. Вдова алкогольного магната Ольга Самойлова публічно пообіцяла: якщо сніг не випаде знову, вона засипле Місто штучним за власний кошт. Ольга Миколаївна поставила за мету свого життя здійснювати чужі заповітні мрії та організувала «Фонд щастя» пам’яті свого чоловіка-мільйонера. За основу сценарію цього українського фільму взято комедію американського драматурга Джона Патріка, написану ним в 1950 році. 

Короткометражна стрічка “Чарівний глечик” (Україна), 2022 рік

Ось що розповідають про пригодницький фільм автори:

“Три головних героя, які не залишать нікого байдужим. Подобаються її вуха, але не впевнений чи твоє кохання взаємне? У Діми така сама проблема! Чи маєш трабли з батьками, які не вірять в твій потенціал? Андрюха тисне руку. А може тобі взагалі завжди на чилі, за любий двіж? Володя одобряє. Клич друзів, батьків, діда, бабу і всіх-всіх-всіх, і поринь у пригоди разом з нами!”

Фільм-казка “Шість лебедів” (Німеччина), 2013 рік

Головна героїня Констанція має шість братів. Прокляті своїм батьком, вони змушені були перетворитися на білих лебедів. Лише сестра може врятувати їх знявши закляття. Вона має зшити сорочки з кропиви для всіх братів та не промовити ані слова за шість років.

Констранція налаштована рішуче: вона йде до лісу, щоб виконати своє призначення. Проте на заваді їй стає випадок: одного разу дівчина зустрічає принца. Не зважаючи на те, що дівчина мусить мовчати, молодий хлопець з першого погляду відчуває симпатію. Вони закохуються та одружуються. Звичайно ж, дівчина все ще хоче врятувати братів, проте на заваді їй стане підступна свекруха. Жінка була проти цього шлюбу та зробить все, щоб його зруйнувати. Чи вдасться Констанції врятувати братів?

Фільм-казка “Про трьох лицарів і красуню” (Чехія), 1996 рік

Романтична історія, яка заснована на поезії французьких трубадурів 13 століття. Троє молодих лицарів намагаються завоювати серце прекрасної дівчини. І кожен із трьох упевнений, що більше за інших гідний руки красуні. Дівчина вирішує перевірити почуття лицарів. Вона віддасть своє серце тому, хто покохає її більше за життя. Довести ж своє кохання він зможе, лише ставши переможцем на лицарському турнірі. Але вийти битися проти своїх суперників, закутих у зброю, він повинен лише в одній льняній сорочці.

Мультфільм “Украдений місяць. Кум” (Україна), 2022 рік

Українське село, яке живе тихим та спокійним життям, напередодні Різдва оживає – наповнюється піснями, музикою, духом смачної печені і свята. Козак Кум живе самотньо, осторонь від громади. Кремезна статура Кума і відлюдність викликають острах у дорослих жителів села, але не в дітей. Діти відчувають, що козак ретельно приховує від людей якусь свою таємницю. Але їм скоріше цікаво, ніж страшно. Насправді колись давно…

Світова прем’єра українського анімаційного фільму «Украдений місяць. Кум» відбулася в листопаді на міжнародному кінофестивалі у В’єтнамі в місті Ханой. Від початку повномасштабної війни з рф головний художник фільму Борис Денисевич знаходиться в лавах ЗСУ та захищає країну від ворогів.

Буде цікаво переглянути на свята:

Великий Київ у Google News

підписатися