Як зауважують у медичному закладв ,через два місяці ці пацієнти повернулися, а команда “Охматдиту” відновила підготовку дітей до пересадок нирок.
На минулому тижні в лікарні провели одразу 3 трансплантації нирок: 2 від посмертного донора і одна — від родинного. Так 7-річній Софії, яка вже три роки чекала на орган, та 11-річному Максиму спеціалісти “Охматдиту” зробили пересадку нирок від посмертного донора. Дітям ніхто з родичів не підходили як донори. Шанс на здорове життя двом дітям вже після своєї смерті надала 41-річна жінка, якій констатували смерть мозку. Родичі померлої дали дозвіл на трансплантацію органів.
Третю трансплантацію нирки під час війни лікарі провели на наступний день. Місяць спеціалісти “Охматдиту” готували 9-річного Ярослава до трансплантації. Його мама віддала сину одну нирку. Під час війни лікарі пересадили орган. Кожна трансплантація нирки — це фактично три операції: забір нирки у донора, back-table (підготовка нирки до імплантації) і пересадка органу.
Як і до війни лікарня забезпечує повний цикл лікування таких пацієнтів: до, під час та після трансплантації. Мультидисциплінарна команда виводить пацієнта з важких станів, стабілізує, проводить замісну ниркову терапію, готує до трансплантації, проводить необхідні реконструктивні операції, підбирає донора, пересаджує орган, спостерігає пацієнта після втручання.
Відомо, що першу трансплантацію нирки в “Охматдиті” зробили в березні 2021 року. До повномасштабної війни команда лікарні пересадила нирки 18 дітям. Трансплантація нирок та усе лікування пацієнтів, які потребують пересадки органів, в “Охматдиті” безкоштовне.