Як розповідають в Офісі Генпрокурора, один із заступників голови КМДА з 2014 року є головою міжвідомчої робочої групи з розв’язання екологічних проблем ВАТ «Радикал», також на нього покладено обов’язки у сфері цивільного захисту та охорони навколишнього середовища.
За даними прокуратури, впродовж 2014-2021 років на території заводу «Радикал» не проведено жодного заходу, спрямованого на ліквідацію наслідків екологічного забруднення, а також демеркуризації цієї території. Загальний обсяг ртуті та ртутьвмісних речовин на цій території сягає близько 200 тис тонн.
В результаті засмічення небезпечними відходами території заводу та тривалого непроведення будь-яких заходів, спричинено шкоду в розмірі понад 40 млрд грн.
Крім того, в межах цього ж провадження прокуратура повідомила про підозру колишньому ліквідатору ВАТ «Радикал», на якого покладався обов’язок відновити платоспроможність підприємства та провести заходи із демеркуризації його території та майна.
Водночас, у КМДА зазначають, що саме державні органи заблокували спроби міста розробити проект утилізації відходів заводу та профінансувати його.
Так, у 2020 році Антимонопольний комітет України своїм рішенням заборонив Управлінню екології та природних ресурсів КМДА фінансувати заходи на території заводу.
“На заводі «Радикал», який не є і ніколи не був у муніципальній власності, накопичилися шкідливі відходи у результаті недбальства власників. Попри те, що міська влада забезпечила вивезення понад 300 тонн шкідливих матеріалів, а в листопаді 2021 року за ініціативи міста розпочалась реалізація проекту для безпечної утилізації небезпечних відходів на території, правоохоронні органи сьогодні звинувачують заступника голови КМДА у бездіяльності. Ці та інші факти у справі заводу свідчать про те, що вручення підозри представнику КМДА є лише черговою спробою політичного тиску на міську владу“, – йдеться в заяві КМДА.
Також в мерії додали, що правоохоронці прийшли вранці близько 8:00 додому до заступника голови КМДА Петра Пантелеєва та вручили підозру у справі приватного підприємства «Радикал».
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що завод «Радикал» очистять від ртуті до 2025 року. У грудні 2019 року Максим Бахматов зазначав, що Київ розпочинає роботу над проектом демеркуризації заводу «Радикал».