4-річну дівчинку з “Азовсталі”, яку окупанти розлучили з мамою, передали родичам

Автор: Марина Максенко
18:45 11.05

Чотирирічну Алісу, яку під час евакуації з “Азовсталі” окупанти розлучили з мамою, передали родичам. Разом із ними дівчинка чекатиме на повернення мами.

4-річну дівчинку з “Азовсталі”, яку окупанти розлучили з мамою, передали родичам

Омбудсменка Людмила Денісова повідомила, що дівчинка разом із дядьком прямує до західної області України.

Найближчим часом дівчинку забере рідна бабуся, яка приїде з Польщі.

Служба видала відповідний наказ і дозволила родичам забрати дівчинку, поки її мама не повернулась. 

Окрім того, за її словами, Служба у справах дітей може, згідно з законодавством, передати дітей без супроводу на тимчасове влаштування родичам, знайомим або людям, які виявили таке бажання, до повернення законних представників дітей.

Наразі у Запорізькій області тимчасово влаштували 36 дітей, які дістались з окупованих територій без супроводу.

Також Денісова закликає міжнародні організації долучитися до визволення українців, які перебувають у полоні, задля поновлення права дітей на батьківське виховання, що передбачено Конвенцією ООН про права дитини.

“Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень рф прав дитини в Україні”, – написала вона.

Нагадаємо, що під час останньої евакуації з Маріуполя 8 травня російські окупанти розлучили жінку та її 4-річну доньку Алісу.

У колоні з евакуйованими маріупольцями до Запоріжжя прибула тільки дівчинка, натомість її маму залишили у фільтраційному таборі.

“Аліса, 4 роки. Дівчинка з бункера “Азовсталь”. Здавалося б, усе найстрашніше позаду, їх з мамою забрали евакуаційні автобуси й везли до міста Запоріжжя, але її маму затримали на блокпосту в Мангуші. Дитина залишилася зовсім одна. Вона схопилася за мене своїми маленькими ручками й обіймала міцно. Ми вдома. Лягаємо відпочивати”, — написала Злата Некрасова, заступниця голови Запорізької ОВА, яка прихистила дівчинку.

Щодо мами Аліси наразі ведуться переговори. Віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук просить, щоб жінку відпустили й дали можливість бути з дитиною. До перемовин долучився також Червоний хрест.

 
 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений Злата Некрасова (@zlata_nekrasova111)

Великий Київ у Google News

підписатися