4 переваги та недоліки ШІ: пожирає тисячі книжок, знає десятки іноземних мов, проте нехтує емоціями людей

Автор: Оксана Тупальська
21:40 04.03

ШІ – майстер виконувати марудну роботу, створювати яскраві картини та вирішувати логічні задачі, проте не можна цілком покладатися на його розум, бо якщо роботи захоплять світ та припинять застосовувати цінність людського мозку, інтелект з кіберпростору може бути небепечним.

4 переваги та недоліки ШІ: пожирає тисячі книжок, знає десятки іноземних мов, проте нехтує емоціями людей
Отже, переваги ШІ:
  1. Швидкість. ШІ може обробляти велику кількість інформації. Він пожирає стільки книжок, скільки ви за все життя не прочитаєте. Він легко віднайде відповіді на запитання, які вас цікавлять, або чомусь навчить. Наприклад, якщо ви цікавитеся динозаврами, ШІ може швидко знайти вичерпну інформацію про них. Також він чудовий помічник у вивченні іноземних мов, адже він ще той поліглот!
  2. Точність. ШІ вміє безпомилково рахувати. Він має спеціальні алгоритми та формули, які дозволяють йому швидко та точно обчислювати. Наприклад, він може розв’язувати складні математичні задачі, знаходити найкоротший шлях на мапі або навіть прогнозувати погоду. Якщо ви його попросите порахувати, скільки буде 245 плюс 567, він миттєво й безпомилково вам відповість — 812. Але він значно більше, ніж якийсь калькулятор. Ші вміє знаходити відповідь навіть у задачі на логіку. Наприклад, такій: човен настільки малий, що в ньому крім візника може поміститися лише один пасажир. Якщо на березі залишити вовка з козлом, то вовк його з’їсть, якщо залишити козла з капустою, то він її з’їсть. Як візнику доставити усіх (навіть капусту) на інший берег? ШІ нам відповів. А ти зможеш?)
  3. Ефективність. Виконуючи монотонні завдання, ШІ звільняє наш час для важливіших справ. Наприклад, він допоможе перекласти текст з іншої мови, знайде потрібну інформацію для проекту, оптимізує розклад дня, розгадає загадку або головоломку.
  4. Творчість. ШІ може стати партнером у творчих проектах: він допоможе знайти ідеї для малюнків, музичних творів або шкільного завдання.
Недоліки ШІ:
 
  1. Проблеми порозуміння. Навіть з таким розумником, як ШІ завжди вмикайте власну голову. Хоча він може бути дуже корисним, важливо аналізувати та перевіряти отриману від нього інформацію. Річ у тім, що ШІ не завжди розуміє задачу, яку ви йому ставите. Це залежить від точності запитання. Тож будьте готовими до того, що його відповідь вас розчарує або навіть введе в оману.
  2. Залежність. Якщо ви надмірно й в усьому покладатиметеся на допомогу й знання штучного інтелекту, то можете втратити здатність думати самостійно.
  3. Погані рішення. Штучний інтелект “знає” лише те, чим його “згодували”. Тож він обмежений у здатності ухвалювати оптимальних рішень. Він має безліч обмежень, встановлених його розробниками. Тому нам варто бути обережними, використовуючи його: враховувати, але не покладатися на його відповіді.
  4. Відсутність людського фактора. Штучному інтелекту не завжди вдається враховувати людські емоції, контекст або інші нюанси, які можуть бути важливими для ухвалення правильного рішення. Зокрема, якщо це стосується етичних питань.

Тому важливо пам’ятати, що штучний інтелект – це корисний інструмент, але він не замінює ваш власний розум і критичне мислення.

Раніше “ВК” розповідав, що штучний інтелект намалював пам’ятник гетьману Павлу Скоропадському на Площі Українських Героїв (колишня Площа Льва Толстого).

Великий Київ у Google News

підписатися