4 квітучі кущі на прибудинковій території, які не варто турбувати підстриганням навесні

Автор: Оксана Тупальська
14:41 03.04

Чагарники, якими прикрашають подвір’я багатоповерхівок у Києві принаймні раз на рік слід обстригати – щоб мали привабливу форму та не втратили цвітіння. Однак є рослини, які навесні покликані виключно радувати цвітом і стригти їх не варто – щоб не загинули. Зважаючи, що “Київзеленбуд” дбає про привабливий вигляд насаджень лише у парках та скверах, а на прибудинкових територій догляд за кущами є відповідальністю мешканців, варто знати, як виконувати таку роботу правильно.

4 квітучі кущі на прибудинковій території, які не варто турбувати підстриганням навесні

Яскраві жовті кущі форзиції нині буяють у подвір’ях столиці. Ця рослина з сімейства оливкових у патріотичних кольорах зацвіла першою. Обрізання чагарників слід проводити влітку – коли перецвітуть. А от якщо у вас під вікнами ще немає такого привабливого кущика, варто придивитися вже тепер, де він росте – аби на осінь попросити у сусідів по двору поділитися саджанцями і висадити нові.

Вічнозелений чагарник азалії нині квітнуть рожевим та фіолетовим цвітом. Багато різноманітних сортів цієї рослини можна побачити у ботанічних садах. У подвір’ях багатоповерхівок такі кущі добре ростуть, бо не потребують надто ретельного догляду. Підстригти їх можна буде наприкінці травня. Висаджують рослини або ранньою весною до цвітіння або у вересні.

Бузок цвісти ще не почав, однак ось-ось почне квітувати. З садовими ножицями до нього варто йти у червні-липні. Не варто також ламати віття під час травневого цвітіння для створення букетів. Бо запашні гілки швидко засохнуть, а от кущ у майбутні роки через це виглядатиме не таким привабливим.

Гілки гортензії можна обрізати під час цвітіння, якщо бачите, що вони всохли. Натомість живе віття підстригайте ближче до осені. До роду гортензій належить до 80 видів чагарників з квітами різної форми та кольору. Однак пошукайте сині – вони добре пристосовуються до клімату столиці, а висаджені поруч з жовтими форзиціям задекорують навесні вашу прибудинкову територію у синьо-жовті кольори.

@tania_stoliar_ Розмноження Форзиції відводками. Найбільш відома серед жовтоквітучих кущів, форзиція давно займає місце незамінного для ранньої. Наче всипана золотими зірочками, вона додає сонячності голим гілочкам. Ранній старт цвітіння не заважає кущам виглядати привабливо і решту року. А восени листя знов вибухає кольорами. Здатність форзиції швидко розростатися, формуючи красиві пишні кущики, незрівнянна.  Якщо було корисно залиш ♥️ #весна#квітиукраїни#квіти#клумба#садмрії#сад#природа#відпочинок#вінниця#веснавукраїна#україна#нарциси#гіацинти#крокуси#туя#рослини#spring#роботадлядуші#сакура#цвітсакури#форзиція#рекомендації#топ ♬ оригінальний звук – flowers of Ukraine

Раніше “ВК” розповідав, що у столиці попри прохолодну погоду цвітуть рослини, які раніше розквітали лише в травні. 

Великий Київ у Google News

підписатися