4 грудня: яке сьогодні свято, традиції та заборони

Автор: Тетяна Сененко
11:59 04.12.2021

4 грудня у світі відзначають День банків, День обіймів, День гепарда, у США День охорони дикої природи. У православних – Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці, а у католиків День святої Варвари. Також сьогодні унікальне повне сонячне затемнення, яке наступного разу відбудеться лише у 2039 році.

4 грудня: яке сьогодні свято, традиції та заборони

Міжнародний день банків

У 2019 році в списку Всесвітніх днів та пам’ятних дат ООН з’явилася нова дата – Міжнародний день банків, який відзначатиметься щорічно, 4 грудня, з моменту ухвалення відповідної Резолюції ООН 74/245.

Засновуючи пам’ятну дату, Генеральна Асамблея ООН наголосила на визнанні значного внеску банківських структур у реалізацію Програми сталого розвитку до 2030 року. ООН визнає величезний внесок банків у поліпшення рівня і умов життя, а й величезний потенціал для подальшого вирішення найважливіших завдань загальносвітового масштабу.

Міжнародний день гепарда

Міжнародний день гепарда започаткував Фонд захисту гепардів. Основне його завдання — поширити інформацію про важливість захисту цих тварин, які належать до вразливих видів.

Вважається, що під час останнього льодовикового періоду гепарди мало не вимерли. Вижило лише кілька особин, і це призвело до того, що у сучасних гепардів спостерігаються ознаки генетичного виродження, спричиненого інбридингом, тобто схрещуванням близьких родичів.

Гепард відомий як найшвидший наземний ссавець: за секунду він здатний розігнатися до 110 км/год.

Міжнародний день обіймів

День обіймів – міжнародне свято, яке відзначають 4 грудня. Існує лише один спосіб його відзначити – обійняти всіх і кожного, кого ви забажаєте. Згідно з традицією свята, обіймати можна навіть незнайомих людей.

Мета свята – виявити більше емоцій у суспільстві. За своєрідним “повір’ям”, під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом.

День Марени

У слов’янській міфології Марена пов’язується із втіленням смерті, з сезонними ритуалами вмирання та воскресіння природи. Богиня Марена встановлює на землі Царство снігів і морозів до приходу Весни.

Мара-Морена з давніх-давен шанувалася як Темний Лик Великої Богині – Матері всього сущого. Якщо Світла Жива дає кожному життя і тепло, то Темна Мара прирікає все, що віджило, на смерть і холод. Створення і руйнування, життя і смерть — дві сторони Буття, які існують окремо, але діють завжди спільно. Без смерті немає оновлення та відродження.

Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці

Велике християнське свято Введення (входу) у храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці та Приснодіви Марії належить до двонадесятих свят, що не переходять, Православною Церквою відзначається 4 грудня за новим стилем.

Підставою є церковний переказ про те, як у трирічному віці батьки урочисто ввели в Єрусалимський храм Марію, майбутню Богоматір. Це свято Введення встановилося ще на зорі християнства. У православ’ї воно набуло широкого розповсюдження в 9 столітті.

Що не можна робити в цей день
4 грудня, в день Введення в храм Пресвятої Богородиці, не дозволялося веселитися.
Існувала категорична заборона брати шлюби.
Як і в інші церковні свята, 4 грудня не можна займатися фізичною працею, а також вишивати, шити, прати, прибирати.
Не можна ображатися, лютувати і засуджувати будь-кого.
В народі казали, що 4 грудня не можна давати в борг. 

Іменинники: Марія, Олександр.

Великий Київ у Google News

підписатися