Про це розповіли на Facebook-сторінці Українського дому.
Онлайн-виставка “Темний Рай” (дивитись – тут)
Цей мистецький проєкт є переосмисленням трагедії світового масштабу через мистецькі форми, дослідництво та народознавство.
Він презентує понад 12 різноманітних художніх та дослідницьких робіт, які пов’язані із побутом та життям людей Чорнобильського Полісся. В рамках експозиції глядачі зможуть побачити мистецькі відео, інсталяції, архівні фото, живопис, творчі рефлексії, створені спільними зусиллями художників та етнографів, а також почути розповіді про експедиції до тих територій, традиції бджільництва-бортництва, історії місцевих жителів.
Виставка показує, як проявляється життя Чорнобильської зони через 35 років спустошення й руйнації. Адже покинуті землі відродилися і сьогодні Чорнобиль — дивовижне місце, де природа невинно буяє, а люди, які повернулись до рідних домівок, зберігають традиції побуту цього краю.
Своєрідним символом виставки стала робота учасника проєкту – художника-самітника Ігоря Рудені “Квітка темного раю”, де зображені нарциси, що квітнуть поряд з покинутими хатами Чорнобильської зони.
Свіжі яскраві квіти біля будівель, що руйнуються, – як послання та нагадування усім прийдешнім про перемогу природи, життя.
Світловий перформанс
Світловий перформанс “Чорнобильське Полісся. Темний рай” триватиме 25 квітня з 20:00 до 22:00 на фасаді “Українського дому”. Його можна буде побачити з будь-якої точки Європейської площі.
Перформанс запишуть на відео і будуть показувати на онлайн-виставці “Темний рай”, яка триватиме до 1 травня.
Авторка і кураторка проєкту – художниця Zinaida. Співкуратор, архітектор онлайн-експозиції – Вальдемарт Клюзко.
Читайте також: Зі зруйнованого виростає щось нове. У Прип’яті презентували арт-проєкт “Ковчег Чорнобиль”
Нагадаємо, до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи у столиці відбудуться молебні, виставки, тиждень здоров’я.