30 вересня – день Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Прикмети і заборони цього дня

Автор: Галина Ворона
09:23 30.09

30 вересня у світі відзначають День моря і перекладача, а в Україні – День усиновлення, бібліотек. Православна церква сьогодні згадує великомучениць Віру, Надію, Любов та їхню матір Софію – жінкам заборонено працювати, натомість слід побільше плакати.

30 вересня – день Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Прикмети і заборони цього дня

Всесвітній день моря

Ідея святкування Всесвітнього дня моря виникла як реакція на масштабний вилов риби в морях і океанах нашої планети. Бездумні дії людини наносять непоправну шкоду природі і стають причиною зникнення багатьох рідкісних видів риби. Крім того, це призводить до забруднення вод і глобального потепління на планеті.

Одним з факторів, що згубно впливає на стан світового океану, є забруднення вод нафтою. Величезні нафтові плями, що покривають сотні гектарів морських площ, стають причиною загибелі риби. За статистикою, щорічно у світовий океан в результаті аварій потрапляє більше 20 мільйонів барелів нафти.

День усиновлення

Цю дату в Україні відзначають з 2009 року для підтримки та розвитку національного усиновлення.

День усиновлення – це свято всіх усиновлювачів, опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів, що прийняли до своїх родин дітей, які за різних обставин втратили рідні сім’ї.

Всеукраїнський день бібліотек

Це свято запроваджено у 1998 році указом президента для підтримки бібліотек і подальшого підвищення їх ролі у житті суспільства.

В Україні налічується понад 30 тисяч бібліотек, де працює 52 870 фахівців.

Серед провідних бібліотек у країні — Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Львівська національна наукова бібліотека України ім. В. Стефаника, Національна парламентська бібліотека України, Національна бібліотека України для дітей, Національна історична бібліотека України, Одеська національна наукова бібліотека, Державна науково-технічна бібліотека України та інші.

День Віри, Надії, Любові та матері їх Софії

30 вересня православна церква згадує великомучениць Віру, Надію, Любов та їхню матір Софію. У народі цей день називали “бабиними іменинами”. В цей день жінкам дозволялось не працювати, в той час як чоловіки дарували їм квіти та ласощі. Особливо обдаровували всіх тих, у кого імена Віра, Надія, Любов та Софія: їм робили пироги. Святкування тривало ще три дні та включало в себе дні жіночих чеснот та материнської мудрості.

В цей день жінки ранок починали з плачу і голосіння про свою нещасливу долю і по всім близьким, така була традиція. Вірили, що це захищає жінку і її рідних від горя, неприємностей і хвороб.

У селах влаштовували “сільські святці”: молодь збиралася, показувала себе та дивилась на інших. Закохані дівчата загадували, щоб почуттям їх обранця “не було ні кінця, ні краю”, і щоб “любов у воді не тонула і в вогні не горіла”.

Заміжні жінки вранці йшли в храм, де купували три свічки, щоб забезпечити щастя і спокій в будинку: дві ставили в церкві перед іконою Ісуса, третю несли додому. Вдень пекли коровай, а опівночі вставляли в нього свічу, підпалювали і 40 раз читали заповідь про те, щоб в будинку прибував спокій, а все погане зникло.

Народні прикмети 30 вересня

  • якщо журавлі відлітають у теплі краї, то на Покров вдарить мороз, якщо ні, то похолодає вже до кінця жовтня
  • якщо тепло і ясно, то кльов буде відмінним – треба вирушати на рибалку
  • похмурий день обіцяє хорошу погоду в найближчі дні
  • якщо береза вже пожовкла – зима буде ранньою.

Що не можна робити сьогодні

  • лаятися, лихословити, обговорювати людей за спиною
  • не можна вінчатись та одружуватись, а жінкам не бажано працювати.

Читайте також: Погода у Києві 30 вересня: прохолодно, зате багато сонця

Великий Київ у Google News

підписатися