30 років незалежності, а у головах ще радянське минуле. На Київщині при ремонті площі залишають пам’ятник російському революціонеру

Автор: Любава Лисичкіна
18:16 01.09

У Білій Церкві вирішили на 30 рік незалежності України відремонтувати площу імені діяча російського революційного руху, ленінця, психічно хворого Петра Запорожця. Розрили весь сквер, будуть викладати нову бруківку, посадять нові кущі. Але революціонера Петра лишать на місці.

30 років незалежності, а у головах ще радянське минуле. На Київщині при ремонті площі залишають пам’ятник російському революціонеру
 
Про реструктуризацію та ремонт написала у соцмережі журналістка Людмила Полях.
 
За її словами, у технічному завданні, з яким можна ознайомитися на сайті Прозоро, нічого не сказано про демонтаж пам’ятника.
 
“Пам’ятник мужику, який НІЧОГО не зробив ні для Білої Церкви, ні для України. У той час, як у місті немає пам’ятника, наприклад, гетьману Івану Мазепі, який довгий час керував військом з Білої Церкви”, – обурюється Полях.
 
Журналістка зібрала довідкову інформацію про те, хто такий Петро Запорожець.  І зазначає,  що Запорожець народився в Білій Церкві і  навчався у Київському реальному училищі. З 1891 року був студентом Петербурзького технологічного інституту, де вступив до марксистського гуртка і в 1895 році під керівництвом В. І. Леніна брав участь у організації Петербурзького «Союзу боротьби за визволення робітничого класу» та був учасником центрального гуртка цього союзу. Вів соціал-демократичну пропаганду серед робітників у районах Нарвської та Московської застав.  У грудні 1895 року революціонера було арештовано та засуджено на п’ять років заслання. Перебуваючи в тюрмі, психічно захворів. З 1897 року перебував у київській Кирилівській психіатричній лікарні. Згодом — помер у лікарні у Вінниці.
 
“Хохли-малороси придумали виправдання такій ситуації. Мовляв, пам’ятник має високу художню цінність, бо робив його скульптор Кавалерідзе… 30 років незалежності, а у головах ще радянське минуле…”, – окреслює журналістка.
 
До слова, на Київщині чоловік травмувався під час вибуху відра з цвяхами.

Великий Київ у Google News

підписатися