30 плакатів Києва. У Лейпцигу відкрили виставку, присвячену український столиці

00:04 11.10.2021

Виставку «30 плакатів з Києва» у фойє Нової ратуші Лейпцига відкрили в рамках Днів Києва у Лейпцигу. Це 30 плакатів, створених талановитими київськими ілюстраторами, які демонструють сучасну Україну мовою мистецтва.

30 плакатів Києва. У Лейпцигу відкрили виставку, присвячену український столиці
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє мерія. 

Виставку у рамках відзначення ювілею одного з найстаріших міських партнерств відкрили заступник голови КМДА Валентин Мондриївський та керівниця підрозділу міжнародного співробітництва міста Лейпцига Габріеле Гольдфус.

Ми раді відзначити ювілейний рік партнерства наших міст культурними проектами і представити мешканцям Лейпцига виставку, що є частиною проєкту «Yellow&Blue». Це 30 плакатів, створених талановитими київськими ілюстраторами, які демонструють сучасну Україну мовою мистецтва. І я радий, що жителі Лейпцига зможуть у такий спосіб наблизитись до нашої культури та, можливо, побачити нас по-новому. Українське сучасне мистецтво лише починає підкорювати поціновувачів зі всього світу, і я радий, що нам випала можливість стати дотичними до популяризації київського мистецтва серед наших дорогих друзів у Лейпцигу»,

– сказав під час відкриття виставки Валентин Мондриївський.

Куратором проєкту «30 плакатів з Києва» виступив директор Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень Федір Баландін. Авторами ілюстрацій, які увійшли до проекту, стали Олег Грищенко, Ольга Гордієнко, Андрій Гетьманчук, Іван Дудченко, Анна Іваненко, Сергій Майдуков, Грася Олійко, Роман Рубан, Софія Рунова, Анна Сарвіра, Олена Старанчук, Юлія Тверітіна, Ілля Угнівенко, Олена Тихонічук, Ольга Штонда, Віра Білостоцька, Поліна Дорошенко, Тетяна Цюпка, Анна Андрєєва.

Валентин Мондриївський подякував колегам з мерії Лейпцига за сприяння в організації Днів Києва у Лейпцигу та відзначив, що останнім часом відносини двох міст не тільки зберігаються на високому рівні, а й стрімко покращуються. І вже навесні 2022 року у Києві пройдуть Дні Лейпцига, до якого українська столиця також підготує низку яскравих мистецьких проєктів.

Великий Київ у Google News

підписатися