3 способи зберегти гроші та відкласти на майбутнє – порада економіста

Відкладаючи гроші на майбутнє українці не обов’язково мусять переводити їх у закордонну валюту. В цьому переконаний економіст, член Ради Нацбанку України Василь Фурман.

Експерт назвав 3 способи заощадити на майбутнє.

Депозит у банку та придбання облігацій

Національний банк нашої країни зараз намагається зробити так, щоб інвестиційні активи у гривнях були привабливими для громадян, переконує Фурман. Нині надходження від депозиту складають 15%-16%. Це стабільна цифра, яку заробляють люди, що тримають гроші в банках впродовж останніх 10 років.

Простими словами – якщо ви кладете депозит в банку чи купуєте військові облігації у гривнях, то щоб дохідність у них була вища, ніж доларова чи єврова дохідність. Тобто гривня має бути твердою валютою. Стабільність на валютному ринку у 2025 році та наступних роках буде забезпечена.

Стабільність гривні забезпечує міжнародна підтримка, яку Україна продовджує отримувати.

Ці кошти спершу йдуть у держбюджет, потім до золото-валютних резервів, звідки Нацбанк віддає ці кошти уряду (саме гривнями) для фінансування бюджетних видатків

Вклад у власну справу

Набагато більший дохід українцям може принести саме власна справа, а не пасивний дохід. Так, громадяни можуть отримати гранти для розвитку бізнесу через державну службу зайнятості та не повертати гроші. Головне – захистити свій бізнес-план

Придбання нерухомості

Інвестиція у нерухомість завжди була чи не найбільш вигідною в Україні. Сьогодні для того, щоб вкласти гроші в квадратні метри Василь Фурман рекомендує “спостерігати за активами”.

Раніше “ВК” пропонував огляд пропозицій двокімнатних квартир, які можна придбати в Києві з обмеженим бюджетом та у доброму співвідношенні ціна-якість.