3 листопада в історії: прикмети, заборони

Автор: Тетяна Сененко
09:17 03.11.2021

3 листопада в Україні святкують День ракетних військ та артилерії і день інженерних військ, відзначають Всесвітній день сендвіча та день домогосподарки, у Японії – день культури, на Мальдівах – день перемоги, а в Панамі – День незалежності.

3 листопада в історії: прикмети, заборони

А ще цього дня на екрани вперше вийшов найбільш відомий монстр у світовій історії – Ґодзілла.

День ракетних військ і артилерії

Державне свято України, що відзначається щорічно 3 листопада на честь українських ракетних військ та артилерії. Свято встановлено Указом Президента України від 31 жовтня 1997 року.
Ракетні війська та артилерія – рід Сухопутних військ ЗСУ, що складаються зі з’єднань оперативно-тактичних і тактичних ракет, з’єднань і частин гаубичної, гарматної, реактивної і протитанкової артилерії, артилерійської розвідки, мінометних підрозділів і підрозділів протитанкових керованих ракет.

Він призначений для ураження рухомої сили, танків, артилерії, протитанкових засобів противника, авіації, об’єктів протиповітряної оборони та інших важливих об’єктів при веденні бою. Ракетні війська та артилерія є основною вогневою силою в військових операціях, які проводяться Сухопутними військами, і виконують до 65-70% загального обсягу завдання з вогневого враження противника.

День інженерних військ України

Також сьогодні своє професійне свято відзначають інженерні війська. День інженерних військ встановлений згідно з Указом Президента від 27 жовтня 1999 року, «ураховуючи заслуги інженерних військ у зміцненні обороноздатності держави».

У загальній структурі Збройних сил України інженерні війська належать до спеціальних військ. Організаційно частини і підрозділи інженерних військ входять до складу Сухопутних військ, військ протиповітряної оборони та Військово-морських сил, а у складі Військово-повітряних сил є інженерно-аеродромні частини і підрозділи. З інженерних військ виділилися у самостійні роди військ залізничні війська, війська зв’язку, автомобільні війська, танкові війська і навіть авіація.

3 листопада християни відзначають церковне свято преподобного Іларіона Великого. На Русі в цей день часто випадав густий сніг, який не танув кілька днів. Ця дата вважається дуже вдалою для рукоділля і ремонту.

Наші предки в цей день надавали великого значення дорогам. Дуже поганою прикметою вважалося якщо людині хтось перейшов дорогу – тоді її чекає нещастя. 3 листопада намагалися обходити стороною перехрестя.

Що не можна робити 3 листопада

  1. Не можна вирушати в далеку дорогу, щоб біда в дорозі не трапилася.
  2. Не можна голосно кричати, плювати, сидіти на дорозі.
  3. У цей день не можна садити квіти, працювати в городі і теплиці.

Прикмети погоди 3 листопада

  • Тепле повітря віщує відлигу.
  • Перший сніг випав – до хорошого врожаю в наступному році.
  • Ясний і сонячний день – до швидких заморозків.
  • Зоряна ніч обіцяє морозну зиму.

Великий Київ у Google News

підписатися