29 листопада: яке сьогодні свято, прикмети і заборони

Автор: Марія Супрун
09:25 29.11.2021

У цей день у світі відзначаються День “Клієнт не завжди правий”, День електронних привітань, Міжнародний день солідарності з палестинським народом (ООН), Міжнародний день ягуара, День «Ласкаво просимо», кіберпонеділок. У церкві 29 листопада вшановується пам’ять Левія Матвія.

29 листопада: яке сьогодні свято, прикмети і заборони

Яке сьогодні свято

Міжнародний день солідарності з палестинським народом. 29 листопада 1947 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію про поділ Палестини на арабську та єврейську держави. А за 30 років, 2 грудня 1977 року, Генасамблея ООН своєю резолюцією ухвалила щороку відзначати 29 листопада як Міжнародний день солідарності з палестинським народом.

Міжнародний день ягуара став офіційним святом у 2018 році на форумі у Нью-Йорку. На засіданні взяли участь представники 14 країн світу, на території яких мешкають ягуари. Останніми роками їх кількість почала швидко зменшуватися, тому постало питання необхідності їх збереження. На цьому ж форумі схвалили програму Jaguar 2030. Її мета – зберегти ягуарів та поступово відновити цінну екосистему.

День електронних привітань запровадили на честь усіляких електронних листівок, які користувачі інтернету часто отримують електронною поштою або в соціальних мережах.

Кіберпонеділок – свято зародилося в США. Його проводять у понеділок після «чорної п’ятниці», що дає старт сезону розпродажів у Сполучених Штатах – між Днем подяки і Різдвом. Цей захід розпродажів для офісних працівників в Інтернет-сегменті роздрібної торгівлі та онлайн-магазинах.

Яке сьогодні релігійне свято

29 листопада за релігійним календарем – день пам’яті святого апостола і євангеліста Матвія. Левій Матвій був одним з найближчих учнів Ісуса Христа, входить в список дванадцяти апостолів. Саме він вважається автором першого канонічного Євангелія. Інші назви свята: “Матвій”, “Матвій – зима відпотій”, “Зима потіє”. У народі говорили, що “на Матвія і зима пітніє”, оскільки цього дня часто спостерігали сильне потепління. При цьому, чим сильнішою була відлига, тим суворішою та холодною – наступна зима.

Іменини сьогодні святкують Віктор, Дмитро, Іван, Михайло, Федір. 

Прикмети

 • Якщо в цей день іде сніг, то почнуться сильні хуртовини.
 • Вітряна погода – до холодної та сніжної зими.
 • Якщо за вікном мороз, то і зима суворою буде.
 • Якщо ж за вікном дощик іде, то зима буде теплою і сирою.
 • Одягнути на Матвія речі навиворіт – до невдачі. 

Що сьогодні не можна робити

 • 29 листопада не можна ходити в одній шкарпетці або панчосі, інакше помре хтось із родичів.
 • З людиною через поріг не розмовляйте, а то посваритеся.

Цей день в історії

 • У 1996 році міжнародний трибунал по колишній Югославії виніс свій перший вирок – засудив до 10 років ув’язнення хорвата Дражена Ердемовіча. Його визнали винним у злочинах проти людяності під час громадянської війни в Боснії.
 • 1994 році ВР України ратифікувала Конвенцію про біологічне різноманіття, підписану 11 червня 1992 року в Ріо-де-Жанейро.
 • У 1990 році Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію щодо застосування сили проти Іраку, якщо країна не виведе своїх військ із Кувейту до 15 січня наступного року.
 • У 1959 році вперше по телебаченню показали церемонію вручення нагород “Греммі”. Серед номінантів – Френк Сінатра.
 • У 1947 році Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення про розподіл території Палестини. Таким чином з’явилася незалежна держава Ізраїль.
 • У 1899 році з’явився іспанський футбольний клуб “Барселона”.
 • У 2009 році в Швейцарії відбувся референдум, підсумком якого стала заборона на будівництво мінаретів.

Великий Київ у Google News

підписатися