29 липня: яке сьогодні свято, традиції, заборони

Автор: Галина Ворона
09:36 29.07.2021

29 липня в Україні відзначають День Сил спеціальних операцій ЗСУ, у світі – день день тигра, соціокультурного розмаїття та боротьби з дискримінацією. Православна церква цього дня вшановує пам’ять священномученика Афіногена і десяти його учнів.

29 липня: яке сьогодні свято, традиції, заборони
Світлодіодне освітлення

День Сил спеціальних операцій ЗСУ

Завдання Сил спеціальних операцій – сучасні бойові дії, розвідка, психологічні та антитерористичні операції, робота з полоненими, шпигунські дії та багато іншого.

Сили спеціальних операцій Збройних сил України утворили у січні 2016 року, з цього року в Україні відзначають день цього роду військ, щоб привернути увагу українців до вагомої ролі Сил спеціальних операцій для державної оборони, подякувати військовим за героїзм під час антитерористичної операції, розвиток військових традицій.

Міжнародний день тигра

Міжнародний день тигра започаткували в 2010 році для просування глобальної системи захисту природних середовищ існування тигрів та підвищення рівня обізнаності та підтримки з питань збереження тигрів.

Міжнародний день соціокультурного розмаїття та боротьби з дискримінацією

29 липня світ відзначає Міжнародний день соціокультурного розмаїття та боротьби з дискримінацією

Мета свята – привернення суспільної уваги до проблеми дискримінації, поширення ідеї мирного співіснування та гуманізму, залучення до поваги культурної спадщини та розмаїття кожного народу.

День ангела 

Іменини сьогодні святкують Юлія, Яків, Валентина, Петро, Федір, Павло, Алевтина та Іван.

29 липня православні вшановують пам’ять священномученика Афіногена і 10 його учнів.

Священномученик Афіноген і 10 його учнів постраждали під час гонінь на християн в місті Севастії. Правитель Філомарх влаштував велике свято на честь язичницьких богів і наказав городянам принести жертву ідолам – ті відмовилися, оскільки у своїй більшості були християнами.

Воїнам наказано було бити народ, і багато християн загинуло. Сам же імператор звелів розшукати того, хто поширював християнство серед населення. Ним виявився єпископ Афіноген, який жив у монастирі зі своїми 10 учнями.

Єпископа та його учнів затримали, катували та обезголовили.

Народні прикмети і традиції

  • Якщо в цей день густий туман, восени буде багато грибів.
  • Польові миші почали посіви їсти – до довгої та холодної зими.
  • Бадилля у моркви поникло – до дощу.
  • 29 липня молилися Сонцю, щоб тепла і ясна погода тривала довше.
  • Шуліки в небі парять – до спекотної погоди.
  • До обіду на траві роса тримається – до спеки.
  • Жовті хмари на заході – до дощу, який піде вранці наступного дня.
  • Хорошим знаком є знайти в цей день роздвоєний житній колос. Той, кому пощастить це зробити, буде жити в розкоші та багатстві до кінця своїх днів.
  • Дощ на Феногена – погана прикмета – хліб у снопі проросте.

Що не можна робити цього дня

Наші пращури вірили, що 29 липня по лісу ходить зоря і підбирає пташине пір’я, тому цього дня не ходили в ліс, боячись її потривожити. Також цього дня не рубали рубали дрова, не полювали, не збирали ягоди і гриби, не кричали і не співали поруч з лісом, щоб не здіймати зайвого шуму.

Також сьогодні не варто сваритись, кричати та бажати комусь зла, не слід зловживати шкідливою їжею, спиртним і піддаватись шкідливим звичкам, а також не можна робити генеральне прибирання.

Великий Київ у Google News

підписатися