26 вересня: яке сьогодні свято, прикмети і заборони

Автор: Марія Супрун
09:45 26.09

Сьогодні, 26 вересня, в Україні відзначають День машинобудівника. Також в цей день у світі відзначають Європейський день мов, Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї, Всесвітній день контрацепції, Всесвітній день річок, День народження грамофона, Міжнародний день глухих, Всесвітній день здоров’я навколишнього середовища. Православні вшановують пам’ять святого Корнилія Сотника.

26 вересня: яке сьогодні свято, прикмети і заборони

Яке сьогодні свято

День машинобудівника святкують в Україні згідно з президентським указом – у 1993 році тодішній глава держави Леонід Кравчук заснував це свято, а датою обрали четверту неділю вересня. Свято вважається професійним для кожного фахівця, хто причетний до роботи підприємств машинобудування. Це можуть бути інженери, конструктори і прості робітники. У цей день керівництво підприємств зазвичай нагороджує найкращих співробітників.

Європейський день мов – масовий захід, присвячений розширенню міжкультурного розуміння, опануванню іноземних мов, включаючи рідкісні. Традиційно відзначають 26 вересня кожного року в 45 країнах континенту. Для прикладу, офіційних мов у Європі – 24. Свято проголошено за підтримки офіційних органів Європейського Союзу 6 грудня 2001 року під час проведення чергового Європейського року мов. 

Всесвітній день контрацепції організовується за ініціативи міжнародних установ, які займаються репродуктивним здоров’ям чоловіків і жінок. Відзначається щорічно 26 вересня, розпочинаючи з 2007 року. Мета свята – розширення інформаційної обізнаності населення відносно видів контрацепції. Увага також концентрується на проблемах правильного статевого виховання молодого покоління.

Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї був заснований згідно рішення Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 5 грудня 2013 року. Мета свята – привернути увагу громадськості до проблем, які несе зброя масового знищення, та забезпечити безпеку в усьому світі. 

Яке релігійне свято

У церкві 26 вересня вшановують пам’ять святого Корнилія. Люди вірили, що саме сьогодні йде останній теплий дощик, потім вода вже буде холодною. Кажуть, що після Корнилія коріння не росте, а гине. Саме тому 26 вересня прагнули закінчити всі роботи в полі, зібрати урожай. Щоб відновити гармонію в сім’ї, наші предки вважали, що в цей день потрібно розрізати ріпу навпіл і змастити розріз медом, потім половинки скласти. Потім через три години потрібно сісти зі своїм коханим за стіл і кожному з’їсти по половині ріпи. 

Іменини сьогодні святкують Ілля, Микола, Леонтій, Лук’ян, Петро, Юліан та Олександр.

Прикмети

 • Якщо в цей день полив теплий дощ – в цьому році він буде останнім. Вийти під такий дощ – добра прикмета. Вважається, що він заряджає людину силою на весь рік і позбавляє від поганих думок.
 • Якщо до Корнилія дня всі граки полетять на південь – скоро піде сніг.
  Той, хто в цей день народився, буде жити довго і яскраво. 

Що сьогодні не можна робити

 • Не можна гадати з дзеркалами – до дуже великого нещастя.
 • Сьогодні потрібно бути більш обережними і обачними, тому що цей день вважається днем крадіжок, втрат і обманів.
 • Також в цей день краще відкласти одруження і заручини.

Цей день в історії

 • 1934 – в Англії був спущений на воду океанський лайнер “RMS Queen Mary”, він став першим судном водотоннажністю понад 75 тисяч тонн.
 • 1960 – найдовшу промову в історії ООН виголосив Фідель Кастро – 4 години 29 хвилин.
 • 1969 – в Англії вийшов останній студійний альбом “Бітлз” – “Abbey Road”.
 • 1977 – перший струм дала Чорнобильська АЕС – перша атомна електростанція України.
 • 1995 – Україна була прийнята до Ради Європи.
 • 2008 – в Монголії була відкрита найбільша статуя Чингісхана.
 • 2012 — убивство в ТРЦ “Караван”. Підозрюваний Ярослав Мазурок вбив трьох охоронців і поранив одного співробітника торгового центру.

Великий Київ у Google News

підписатися