Яке сьогодні свято. 26 листопада в історії: прикмети та іменинники

Автор: Тетяна Сененко
10:59 26.11.2021

26 листопада у світі – Чорна п’ятниця, день шевця, день боротьби з ожирінням, день відмови від покупок, день системного інженера, в Україні день логіста, а у православних – День пам’яті святого Іоанна Золотоустого. 

Яке сьогодні свято. 26 листопада в історії: прикмети та іменинники
Світлодіодне освітлення

За релігійним календарем сьогодні, 26 листопада, у народі Златоуст – на честь святого Іоанна Златоуста, одного з трьох Вселенських святителів та вчителів. Святому молилися за справедливий суд над хабарниками та ошуканцями. Також до Златоуста зверталися по допомогу, якщо в дітей був дефект мови.

У п’ятницю, 26 листопада, іменини відзначають власники таких імен: Герман та Іван.​ Не забудьте привітати винуватців свята.

Чорна п’ятниця

Щорічно в першу п’ятницю після американського Дня Подяки стартує знаменита “Чорна п’ятниця”, одна з найяскравіших і найнезабутніших п’ятниць на рік, день знижок та розпродаж, головне свято усіх шопоголіків та відмінне рішення для тих, хто хоче заощадити.

Саме з “Чорної п’ятниці” у західних країнах розпочинається традиційний різдвяний сезон розпродаж, коли можна придбати найрізноманітніші товари за дуже вигідними цінами, адже знижки коливаються від 30 до 90% залежно від груп товарів.

Традиція цього нестримного шопінгу виникла в Америці ще в 19 столітті, коли найбільші торгові мережі почали влаштовувати грандіозний передріздвяний розпродаж, стимулюючи покупців на покупки неймовірними розмірами знижок, бонусів, особливими подарунками тощо. А сам термін “Чорна п’ятниця” з’явився лише 1966 року у Філадельфії.

Існує дві загальноприйнятні версії щодо походження назви. За однією день так називали через величезні затори на дорогах, які утворювалися наступного дня після Дня подяки. З іншого боку, назва “Чорна п’ятниця” походить завдяки способу ведення бухгалтерської звітності цього дня. Збитки записували червоним чорнилом, а прибуток – чорним, а оскільки виручка у цей день була величезною, то й чорний колір у звітності переважав.

Всесвітній день відмови від покупок

Саме у “Чорну п’ятницю” громадські активісти закликають людей схаменутися і максимально здорово поставитися до своїх покупок.

Найбільш відомий аргумент апологетів акції полягає в тому, що у країнах з високим рівнем життя проживає лише 20% населення земної кулі, а використовують вони понад 80% усіх природних ресурсів Землі. Що є не лише несправедливим розподілом багатств нашої планети, а й завдає надмірної шкоди довкіллю.

У 2001 році за підтримки сайту Adbusters ця акція набула всесвітнього масштабу, день відмови від покупок крім Мексики, Канади та США пройшов ще в 55 країнах. Наразі до проведення подібних акцій приєдналося ще 10 держав.

Умови участі у цій акції прості — упродовж 24 годин потрібно відмовитися від будь-яких закупівель

Народні прикмети й традиції

На Златоуста було заведено ліпити пельмені. Чим більше наліпити й з’їсти – тим успішнішим буде наступний рік.
Якщо вітер затихає тільки до вечора, то чекай потепління найближчими днями.
Коли зірки на небі мерехтять яскраво – буде снігова та вітряна погода.
Шум лісу – до нещастя.
Снігова буря вдень – вночі буде мороз.
Дерева вкрилися інеєм – наступний рік буде урожайний.

Що не можна робити сьогодні

Не гоже цього дня бути скупим, аби не зустріти Новий рік у злиднях.
Наші предки вірили, що цього дня не можна байдикувати, тож не лежіть цілий день на дивані.
Не варто нині вирушати в подорож. Вважається, що вона не принесе бажаних емоцій.
Не гоже нині сваритися та ображатися.

Великий Київ у Google News

підписатися