25 листопада: свята, прикмети, звичаї та заборони цього дня

Автор: Галина Ворона
10:53 25.11

25 листопада у світі відзначають День боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, День пересичення. У США сьогодні святкують День подяки. Православні вшановують святителя Іоанна Милостивого, патріарха Олександрійського. З іменинами сьогодні можна привітати Олександра, Арсакія, Афанасія, Ахію, Бориса, Володимира, Данила, Дмитра, Івана, Костянтина, Лева, Матвія, Миколу, Ніла, Степана, Єлизавету та Катерину.

25 листопада: свята, прикмети, звичаї та заборони цього дня

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

Цього дня в 1961 році в Домініканській Республіці за наказом Рафаеля Трухільо були по-звірячому вбиті три сестри Мирабал, які були політичними активістками.

Після цього Генеральна Асамблея ООН проголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок та запропонувала урядам, міжнародним організаціям та неурядовим організаціям влаштовувати у цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

День подяки у США

День подяки у США відзначають у четвертий четвер листопада на державному рівні.

З Днем подяки у американців пов’язана низка традицій. Усі члени сім’ї обов’язково мають сходити до церкви, а після служби зібратися за святковим столом.

Напередодні Дня подяки американці активно долучаються до благодійності: намагаються нагодувати та якось порадувати своїх ближніх, яким не пощастило у житті. Навіть на станціях метро встановлюються спеціальні столи, на які всі охочі можуть класти свої пожертвування, зокрема продукти. Напередодні свята благодійні організації роздають нужденним зібрані подарунки, а для безпритульних організують обіди.

Другий за важливістю атрибут Дня подяки — індичка. Птахівники відгодовують індичок спеціально до цього свята.

Третій атрибут свята — паради (костюмовані, в одязі 17 століття та костюмах індіанців) та веселощі.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 25 листопада вшановує пам’ять Патріарха Іоанна Милостивого. В цей час закінчувалися весільні тижні. Наступні шлюби заключали вже після закінчення зими – на Масляну. Інші назви свята – “Іван милостивий”, “Іван Сніговий”.

Що сьогодні не можна робити

  • Якщо потрібно відправитися в далеку дорогу, то краще зробіть це на наступний день.
  • Намагайтеся не сваритися – будьте доброзичливі і привітні.

Прикмети на 25 листопада

  • досі не похолодало – весна буде ранньою;
  • випав сніг – він пролежить до весни, а сама весна буде пізньою.

Читайте також: У столиці з самого ранку небо затягнуло хмарами – якої погоди чекати сьогодні

Великий Київ у Google News

підписатися