Гроші замерзли: чому не завершили реконструкцію кінотеатру “Київська русь”, який 22 роки тому був найбільшим в Києві

Автор: Роксана Христич
10:09 08.06

Кінотеатр, на сцену, якого піднімалися принцеса Діана, Маргарет Тетчер та зірки світового кінематографу – Ліндсей Андерсен, Малкольм Мак Дауел, 22 роки тому він запрацював після ремонту та був визнаний найбілним у столиці. Вдруге його планували відрити пілся відбудови у 2023 році.

Гроші замерзли: чому не завершили реконструкцію кінотеатру “Київська русь”, який 22 роки тому був найбільшим в Києві

8 червня  2002 року столичний кінотеатр «Київська Русь» знову відкрив кінопоказ для глядачів після реконструкції.

Тоді, в Синьому залі встановили сучасну систему Dolby Surround, нові глядацькі крісла, з’явився екран розміром 4х9 метрів. Був відбудований і великий зал, який на момент відкриття мав найбільший екран серед кінотеатрів пострадянських країн – 11х24 м.

У кінотеатрі «Київська Русь» два сучасних кінозали. Великий зал може одразу прийняти  1192 глядачі.

Історія кінотеатру «Київська Русь» починається ще з 1928 року. Тоді за цією адресою працював невеликий кінотеатр «Сьоме Держкіно», вбудований у двоповерховий будинок. Згодом кінотеатр на Лук’янівці був відновлений і отримав нову назву «Комунар».

У 1972 році перед відвідуванням Києва президентом США Річардом Ніксоном старі будівлі на Січових Стрільців, зокрема біля кінотеатру огородили високим зеленим парканом, а сам кінотеатр пофарбували у салатовий колір.

У 1982 році до святкування 15000-річчя заснування Києва, на цьому місці збудували новий кінотеатр, який назвали «Київська Русь».  Його відкривали від час святкувань.

Кінотеатр «Київська Русь» був популярним, його активно відвідували любителі кіномистецтва та вважали одним з кращих у столиці. 

1990 року, коли в Києві проходив фестиваль британського кіно, на сцену кінотеатру піднімалися зірки світового кінематографа.

У 2022 році мала розпочатися чергова реконструкція кінотеатру. 

Планувалося, що «Київська Русь» стане мультифункціональним культурним та фестивальним центром з найбільшою муніципальною глядацькою залою.

На це було спрямовано  понад 287 мільйонів гривень. Роботи планували завершити до грудня 2023 року. Проте через початок повномасштабної війни плани щодо реконструкції кінотеатру «Київська Русь» реалізувати не вдалося.

До слова, на боковому фасаді кінотеатру «Київська Русь» установлене алюмінієве панно художника Григорія Кореня і скульптора Миколи Обезюка. У центрі композиції розташовані Кий, Щек, Хорив та їхня сестра Либідь, а під ними — надпис: «Збудували місто в ім’я старшого брата свого і нарекли його Київ». Окрім того, тут зображені богатир Микита Кожум’яка, Нестор Літописець та інші персонажі.

Великий Київ у Google News

підписатися