21 лютого – день народження однієї з найстаріших університетських обсерваторій в Україні

Автор: Любава Лисичкіна
18:31 21.02

Це Астрономічна обсерваторія КНУ ім.Шевченка, яка існує з 1845 року.

21 лютого – день народження однієї з найстаріших університетських обсерваторій в Україні
Світлодіодне освітлення

Про це ідеться у повідомленні Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Уже 179 років вона продовжує розгадувати, як «працює» Всесвіт, а її вчені відкрили та дослідили близько 600 нових карликових галактик.

Обсерваторія КНУ це про початок астрофізичних досліджень, пов’язаний із приходом на посаду директора С. Всехсвятського. Саме він передбачив існування кілець у Юпітера, що згодом підтвердилося під час польотів американських космічних апаратів.

В часи окупації Києва в Другій світовій війні, обсерваторія  стала прихистком для євреїв, яких переслідували окупанти. Їх переховували в підвалах під телескопами науковців Університету, які першими підійшли впритул до розуміння сонячної корони

Варто зазначити, що випускників-астрономів Університету  було направлено до Арктики для роботи зі сонячним сяйвом. А співробітники обсерваторії  відкрили дві комети (Чурюмова – Герасименко та Чурюмова – Солодовнікова).

Перший директор обсерваторії, професор Василь Федоров ще на початку діяльності обсерваторії вирахував координати Київського меридіана, який ще й досі проходить через 179-річну обсерваторію. Меморіальну дошку меридіану відкрито на фасаді будинку університетської обсерваторії 7 лютого 2009 року в рамках проголошеного Організацією Об’єднаних Націй року астрономії.

Не менш важливим в наш час є те, що обсерваторія як об’єкт культурної спадщини України внесена до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом UNESCO.

Великий Київ у Google News

підписатися