21 червня: яке сьогодні свято, прикмети і заборони

Автор: Марія Супрун
09:11 21.06

Сьогодні, 21 червня, у світі відзначають День літнього сонцестояння, Всесвітній день мотоцикліста, Міжнародний день йоги, Всесвітній день гуманізму, Міжнародний день квітки, Всесвітній день рукостискання. Також сьогодні вшановують пам’ять великомученика Феодора, якого вважають покровителем православних воїнів. Кажуть, що сон з 20 на 21 червня є пророчим. 

21 червня: яке сьогодні свято, прикмети і заборони

Яке сьогодні свято

День літнього сонцестояння. Цього року цей день припадає на 21 червня. Він, як правило, припадає на 20 або 21 червня, в залежності від року. Цього дня Земля, здійснюючи рух навколо сонця і обертаючись навколо осі, зайняла щодо Сонця таке положення, коли сонячне проміння в Північній півкулі прямовисно “падає” на північний тропік і висвітлює дно найглибших колодязів. Цей день знаменує початок літа в північній півкулі нашої планети та початок зими в південній півкулі.

Міжнародний день йоги був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН в 2014 році. Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді звернувся до ООН із пропозицією 21 червня святкувати Міжнародний день йоги, оскільки це найдовший день в році (день літнього сонцестояння) у Північній півкулі і має особливе значення у багатьох частинах світу. Всі учасники з’їзду — 175 держав — разом підтримали пропозицію про заснування нової святкової дати. 

Всесвітній день рукостискання. Рукостискання – це традиційний жест, яким віталися чоловіки. Він прийшов із давніх-давен, а в наші дні його використовують і жінки. Вважалося, коли чоловік подає праву руку для привітання, він підтверджує відсутність у ній зброї. А ось відмова від рукостискання означає недоброзичливе ставлення. 

Всесвітній день мотоцикліста з’явився у 1992 році, коли 22 липня ентузіасти з кількох країн вирішили поїхати на роботу на мотоциклах. У той час день називали “На роботу на мотоциклі”. До 2008 року День мотоцикліста відзначали у третю середу липня, проте потім перенесли на третій понеділок червня. Таке рішення ухвалили у зв’язку з погодними умовами для поїздок на мотоциклі. 

Всесвітній день гуманізму. Гуманізм – система побудови суспільства, яка ставить в пріоритет загальнолюдські цінності, права людини на щастя, свободу, особистий розвиток. Прихильники гуманізму прагнуть покращити світ за допомогою демократії, етики та людських здібностей. Мета дня – привернути увагу суспільства до вагомості гуманізму, сприянню згуртуванню прибічників ідей гуманізму.

Церковне свято

21 червня вшановується пам’ять великомученика Феодора Стратилата, Гераклійського. У народі день назвали Федір Криничник. У понеділок після Трійці також святкують день Святого Духа. 

День янгола святкують Афра, Василь, Єфрем, Зосим, Іона, Костянтин, Маркіян, Меланія, Навкратій, Никандр, Павло, Федір, Феодосій та Феофан.

Прикмети погоди

 • вранці багато роси – до ясної погоди й хорошого врожаю льону;
 • вранці грім гримить – до негоди;
 • день грозовий – до поганого сінокосу.

Що сьогодні не можна робити

 • Не варто будувати плани на майбутнє, а також не можна пити спиртне.
 • Цей день не бажано проводити на самоті. Зустріньтеся з друзями або родичами.
 • Також сьогодні не варто скаржитися, сваритися, робити те, що призводить до поганого настрою.
 • Ще не можна давати щось цінне у борг в цей день. Можуть не повернути.

Цей день в історії

 • 1768 — гайдамаки, учасники Коліївщини, взяли штурмом місто Умань, яке обороняли барські конфедерати.
 • 1893 – перше колесо огляду показали на Всесвітній виставці в Чикаго.
 • 1948 – фірма грамзапису Columbia Recording Corporation випустила на ринок довгограючі платівки.
 • 1963 — кардинал Джованні Монтіні обраний 261-м понтифіком Римської католицької церкви, Папою Павлом VI.
 • 1971 — розкопуючи курган Товста Могила, український археолог Борис Мозолевський відкрив славнозвісну скіфську пектораль.

Нагадаємо, Співоче поле перетворилося на планету диких тварин – відкрилася нова літня виставка квітів (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...
більше новин