19 вересня завершується реєстрація на Всеукраїнський патріотичний забіг “Шаную воїнів, біжу за героїв України”

Автор: Любава Лисичкіна
03:31 18.09.2022

Забіг – це можливість дізнатися історії загиблих українських героїв і вшанувати їхню пам’ять.

19 вересня завершується реєстрація на Всеукраїнський патріотичний забіг “Шаную воїнів, біжу за героїв України”
оренда квартири Київ
Як повідомляється, команда Музею Майдану вже традиційно долучилася до забігу.
 
Так, на знак пам’яті про Героя Небесної Сотні Володимира Бойківа дистанцію долала його дружина Наталія Брйків: “Для мене це вже четвертий забіг. Коли ми біжимо, ця людина живе й це прізвище нагадує, що є наші герої”.
 
Володимир Бойків був активним учасником Революції Гідності з перших її днів. 18 лютого він востаннє вирушив на барикади, де й отримав три вогнепальні поранення. Урятувати майданівця не вдалося.
 
Під час забігу згадуємо й героїв сучасної російсько-української війни. Юлія Смірнова здолала дистанції за знайомого Олександра Колганова (“Барні”) та захисника Гордія Кіктенка (“Банг”).
Олександр Колганов пішов захищати Україну у 2014 році у складі 30-ї бригади, де наша колега була волонтеркою. Цьогоріч у лютому вони знову зустрілися. У перший день повномасштабного вторгнення Олександр вивіз з окупованого Херсона дружину та доньку й одразу пішов до військкомату. Воював у складі 80-ї десантно-штурмової бригади та мріяв про звільнення Херсона. Олександр загинув у боях під Попасною 8 травня 2022 року.
 
На спомин про Героїв України Віктора Оцерклевича та Романа Собківа пробігли дистанцію Ксенія Дворнікова й Дарія Кондратюк. Віктор Оцерклевич із псевдо “Крепиш” був капітаном Збройних сил і загинув 6 квітня 2022 року на Луганщині. Із 2015 року він захищав Донбас у складі 93-ї бригади. Брав участь у боях за Піски. Із початком повномасштабного вторгнення знову вирушив на фронт. Роман Собків, Герой України, загинув, захищаючи Київ у березні 2022-го. 32-річний майор Нацгвардії із 2014 року був в АТО, а торік вступив до окремого загону спецпризначення “Омега”. Свій останній бій вів у районі села Гути-Межигірської на Київщині. Щоб урятувати життя побратимів і дати їм змогу перегрупуватися та знову вступити в бій, Роман залишився сам-на-сам із ворогом і не припиняв вести вогонь на позиції.
 
Пробігти дистанцію 2, 5 чи 10 км та поділитися історією героя в межах забігу всі охочі можуть до 25 вересня.
Додавши хештеги #БіжуЗаГероя_2022 #забіг2022, ви долучаєтеся до тисяч людей в Україні та за кордоном, і разом ми вшановуємо пам’ять наших захисників.
 
Зареєструватися на забіг можна за посиланням: https://cutt.ly/bZNhYtw.

Великий Київ у Google News

підписатися