19 січня 2014 року – відбулися події, які увійшли в історію, як протистояння на Грушевського. Вони стали початком гарячої фази Революції гідності.
Перехід від мирних протестів до силового протистояння з режимом Януковича був відповіддю на ухвалення 16 січня 2014-го «диктаторських законів». Після понад півтора місяця протестів громадян тодішня влада законодавчо посилила репресії проти активістів та обмежила демократичні свободи.
19 січня у Києві зібралося вже традиційне недільне віче.
19 січня на Майдані Незалежності відбулося чергове народне віче, яке зібрало сотні тисяч людей. Потім частина активістів вирушила до будівлі парламенту через вулицю Грушевського, де їх зустріли спецпідрозділи “Беркуту”, що блокували прохід до урядового кварталу.
На той момент силовики вже блокували доступ до урядового кварталу. У відповідь на цю спробу протестувальників внутрішні війська застосували проти активістів травматичну зброю, сльозогінний газ, світло-шумові гранати і водомети, які заборонені при мінусовій температурі. А протестувальники використали коктейлі молотова та підпалили перші шини.
Активісти збудували перші барикади з підручних матеріалів, протистояння тривало до пізньої ночі, переходячи у жорстокі сутички, під час яких використовували каміння, коктейлі Молотова, кийки, фаєри та інші підручні матеріали. Ці події згодом охрестили під назвою “Вогнехреща”.
За даними медиків, пише Укрінформ, потягом 19- 21 січня до них звернулися 122 людини з різними травмами, із яких 50 потребували госпіталізації. Водночас, медична служба Євромайдану наводила інші дані: лише за 19–20 січня на Грушевського постраждали близько 1400 людей.
Фото з відкритих джерел