У США – День дівчат-ветеранів, на Кубі стартує фестиваль сигар, у Вірменії – День книжок, а в Туркменістані – День прапора. Православна церква вшановує пам’ять мучениць Марфи, Марії та їхнього брата, мученика Лікаріона і пам’ять Святого Вукола. А за народним календарем Жуколи чи Вукол-телятник.
День державного герба
19 лютого в Україні відзначають День Державного герба. 30 років тому, в 1992 році Верховна Рада затвердила тризуб як один із трьох державних символів країни нарівні з гімном і прапором.
Український герб має тисячолітню історію: тризуб був родовим знаком ще князівської династії Київської Русі Рюриковичів. З відродженням української держави тризуб у лютому 1918 року був визнаний офіційним гербом Української Національної Республіки та надрукований на купюрі в 100 карбованців.
За часів СРСР тризуб переслідувався владою, оскільки вважався символом національно-визвольного руху; радянське керівництво називало його “знаком українських націоналістів”.
Після проголошення незалежності тризуб проголосили державним символом України. Постановою Верховної Ради від 19 лютого 1992 року було затверджений як Малий герб України та головний елемент Великого герба.
У 1861 році Олександр ІІ видав “Маніфест про скасування кріпацтва”, згідно з яким у Російській імперії скасовувалося кріпосне право.
У 1900 році ідеолог українського самостійництва, адвокат, публіцист Микора Міхновський у Харкові оголосив свій твір під назвою “Самостійна Україна”.
У 1954 році було схвалено Указ Президії Верховної Ради СРСР про передачі Кримського півострова до складу УРСР.
У 1992 році Верховна Рада України затвердила тризуб Малим гербом України.
У 1999 році у США затримали колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка.
Прикмети:
Якщо 19 лютого птахи сідають на верхівки дерев – скоро буде потепління.
Якщо у цей день йде дощ – літо буде холодним і вологим.
Традиції:
19 лютого не можна гучно кричати.
У цей день не можна збирати руками розбитий посуд.
Не можна запитувати у вагітних жінок стосовно статі та стану їх дитини.
Іменини: Марія, Христина, Максим, Іван, Марта, Василь.