18-річний і легендарний гімнаст Ілля Ковтун відмовився від змагань через учасника з РФ

Автор: Любава Лисичкіна
04:24 22.05

Він прийняв таке рішення після того, як стало відомо про заявку на турнір олімпійського чемпіона Токіо-2020 у командних змаганнях росіянина Артура Далалояна.

18-річний і легендарний гімнаст Ілля Ковтун відмовився від змагань через учасника з РФ

Про це ідеться в заяві клубу Palagym-Palestra Ginnastica Ferrara Asd. 

Ковтун відмовився від участі у «Фіналі шістьох» клубного чемпіонату Італії.  У клубі, кольори якого захищає гімнаст, з розумінням поставилися до рішення українця та підтримали його.

«Горе, руйнування, насильство, яких зазнає його народ, роблять нестерпною думку про зустріч на змаганнях із представником нації, відповідальною за все це. Особливо після того, що сталося на подіумі Кубка світу в Досі, де росіянин Куляк відзначився неймовірним жестом, який усі пам’ятають, і за який він зовсім нещодавно був справедливо покараний FIG», — йдеться у заяві клубу.

Ковтун — український гімнаст, бронзовий призер чемпіонату світу та Європи в багатоборстві. Призер юніорського чемпіонату світу, шестиразовий чемпіон Європи серед юніорів, призер чемпіонату Європи серед юніорів, багаторазовий чемпіон та призер Європейського юнацького олімпійського фестивалю.

На честь Ковтуна названо новий елемент у спортивній гімнастиці на паралельних брусах, який уперше його виконав. Цей елемент складається з перевороту назад з упору на руках та повороту на чверть оберту до бруса.

Додамо, що попри усунення представників росії та білорусі від усіх міжнародних змагань, у клубних чемпіонатах Італії, Німеччини та Франції легіонери з країн-агресорів продовжують виступати, як ні в чому не бувало.

До слова, українські школярі здобули майже 20 нагород на Всесвітній гімназіаді-2022.

Великий Київ у Google News

підписатися