18 лютого в історії: прикмети, традиції, свято

Автор: Тетяна Сененко
09:45 18.02.2022

18 лютого у світі відзначають День батарейки і День Плутона, а також День пельменів і День, коли все зрозуміло без слів. Православна церква вшановує пам’ять преподобного Феодосія Чернігівського та день пам’яті святої мучениці Агафії.

18 лютого в історії: прикмети, традиції, свято

День пельменів

Більшість дослідників вважають, що батьківщина пельменів – Китай, але доказів цього немає. Одне можна сказати достеменно: пройшовши довгий шлях, у 15 столітті пельмені опинилися на наших столах. Вони досить швидко прижилися і їх подають до святкового столу або як звичайну їжу. Оскільки заморожені напівфабрикати довго зберігалися, не містили логістичних проблем і швидко готувалися, вони стали складовою “польового” харчового раціону.

У 2007 році в Україні набув чинності новий стандарт виробництва м’ясних напівфабрикатів в оболонці з тіста. До таких продуктів належать вареники з м’ясом, чебуреки, манти, пельмені, равіолі та хінкалі. Держстандарт вимагає, щоб вміст м’ясного фаршу в пельменях був не меншим за 50% — зараз цей показник становить 40% на 60% тіста. А якщо ні, то цей продукт слід називати “равіолі”.

День батарейки

18 лютого 1745 року народився італійський вчений-фізик, один із засновників вчення про електрику, хімік та фізіолог Алессандро Вольта. Ім’я його міцно увійшло світ науки і дало назву одиниці виміру електричної напруги – вольт. Частиною його експериментів та відкриттів стала робота над першим у світі гальванічним елементом, названим Вольтовим стовпом. По суті, це відкриття та винахід стали прототипом сучасних батарей.

Винахід, заснований на перетворенні хімічної енергії на електричну через розміщення двох різнорідних металів (пластини міді та цинку) в кислоті, було здійснено Вольта в 1800 році.

Згодом винахід італійського фізика набув розповсюдження. Сьогодні батареї та акумулятори відіграють помітну роль у житті людини. Це й стало приводом до заснування свята, яке називається днем батареї і відзначається щорічно 18 лютого в день народження вченого.

Пам’ятні дати:

У 1885 році вперше були опубліковані “Пригоди Гекльберрі Фінна” Марка Твена.

У 1930 році був відкритий Плутон.

У 1943 році у промові Йозеф Геббельс закликав німців “до тотальної війни”.

У 1954 році була заснована церква саєнтології.

У 1968 році до складу гурту “Pink Floyd” приєднався Девід Гілмор. Він замінив Сіда Барретта.

Цього дня у 1979 році вперше за багато століть у пустелі Сахара випав сніг.

У 2014 році в Україні почалося протистояння на Майдані Незалежності, протягом наступних трьох днів загинуло понад 80 осіб. 

Церковне свято

18 лютого – День пам’яті преподобного Феодосія Чернігівського. Він народився в родині священика Микити Углицького, здобував освіту в Києво-Братській колегії. Вільний час присвячував молитвам і читанню Святого Письма. Прийняв постриг у Києво-Печерській Лаврі. Феодосій вів подвижницьке життя і слугував за приклад для багатьох християн. Він відродив розорений уніатами Києво-Видубицький монастир, відновив Єлецький Успенський монастир у Чернігові, заснував Печеницьку жіночу обитель, збудував храм Домницького монастиря. Уславлений православною церквою у лику святителя.

Що не можна робити цього дня

18 лютого забороняється багато працювати.

Не варто переїдати і зловживати алкоголем.

18 лютого не ходять в гості.

Не треба давати і брати гроші в борг.

Народні прикмети і традиції на 18 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на день:

дивилися, який сьогодні день: якщо мороз, значить весна прийде рано і буде теплою;

18 лютого вже немає снігу, літо буде посушливим;

якщо 18 лютого вдарить мороз, літо буде спекотним;

якщо вже тепло, то зима закінчилася;на вулиці стоїть морозна погода, літо буде без дощів.

Іменини: Олександра, Антон, Василина, Макар, Михайло

Великий Київ у Google News

підписатися