18 листопада: яке сьогодні свято. Заборони, прикмети і звичаї цього дня

Автор: Галина Ворона
10:58 18.11

18 листопада у світі відзначають День відмови від куріння, День придумування секретів, День кнопкового телефону, День Міккі Мауса, День філософії, День боротьби проти раку підшлункової залози, День народження Діда Мороза. В Україні сьогодні День сержанта ЗСУ. Православна церква цього дня вшановує пам’ять архієпископа Іони. У народі свято назвали “День Іони”. З іменинами сьогодні можна привітати Григорія, Гавриїла, Тимофія, Памфіла, Тихона, Галактіона.

18 листопада: яке сьогодні свято. Заборони, прикмети і звичаї цього дня

Міжнародний день відмови від куріння

Цю дату відзначають щороку у третій четвер листопада за ініціативою Американського онкологічного товариства. Його головна мета – сприяти зменшенню тютюнової залежності та максимально поінформувати суспільство про негативний та згубний вплив тютюну на здоров’я.

Тютюнопаління спричиняє кожний п’ятий випадок смерті осіб віком старше 35 років і щороку вбиває понад 8 млн людей по всьому світу. Понад 7 млн із них – це активні курці, майже 1,2 млн – пасивні.

Майже половина дітей у світі регулярно вдихає забруднене тютюновим димом повітря в громадських місцях, а 65 000 – помирають щороку від хвороб, пов’язаних із пасивним курінням. Вчені зазначають, що куріння у два рази небезпечніше для організму, що росте, ніж для дорослого. Смертельною дозою для дорослої людини вважається одна пачка сигарет, викурена відразу, а для підлітків – пів пачки. Ті, хто почав палити до 15 років, у п’ятеро частіше помирають від раку легень.

День сержанта Збройних сил України

Це професійне свято військових встановлено 19 квітня 2019 року президентом України Петром Порошенком, щоб відзначити відданість, відповідальність та професіоналізм сержантів і старшин Збройних сил України, а також їх мужність та героїзм у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Мета свята – примноження військових традицій сержантського та старшинського складу Збройних сил України.

18 листопада – День Іони у православних

У народі цей день був останнім для збору редьки. Саме сьогодні готували страви з цього овоча: терли або нарізали шматочками, подавали з олією, цибулею і сіллю. Особливо полюбляли редьку з квашеною капустою. Чорну редьку заготовлювали на зиму, щоб потім використовувати її для лікування простуди.

За повір’ям, саме 18 листопада можна заманити щастя, розкидаючи рано-вранці біля будинку дрібні монетки та вироби, зроблені своїми руками. Згідно з ще одним звичаєм, молодим дівчатам вранці треба було випити склянку теплого молока з медом на щасливе кохання та вдале заміжжя.

Що сьогодні не можна робити

Не бажано приймати в цей день важливі рішення, укладати будь-які угоди. Варто утриматися від серйозних справ. Не підписуйте жодних документів – до біди. Не робіть великих покупок – вони довго не прослужать.

Прикмети на 18 листопада

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • рясний сніг – зима буде сніжною;
  • вранці дощ – до вечора замете снігом.

Нагадаємо, сьогодні у Києві потеплішає і задощить.

Великий Київ у Google News

підписатися