15 років тюрми: на Сумщині засудили агента гру, який шпигував за ЗСУ для Росії

За матеріалами Служби безпеки України, до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна засудили агента російської воєнної розвідки, який передавав дані про переміщення українських військ. Йдеться про 42-річного помічника машиніста з локомотивного депо «Укрзалізниці», якого завербували через 78-й розвідцентр гру РФ.

Чоловік передавав окупантам маршрути руху ешелонів Сил оборони в Харківській та Сумській областях. Згідно з даними СБУ, він фіксував переміщення військових вантажів із кабіни локомотиву та передавав інформацію через чат-бот російських спецслужб.

Читайте також: У Києві затримали організатора схеми виїзду за кордон за 50 тисяч доларів

Крім того, під час службових відряджень він обходив місцевість у пошуках укріпрайонів і резервних командних пунктів. Метою шпигуна було допомогти ворогу зруйнувати логістичні ланцюги постачання української армії.

Зрадника затримала контррозвідка СБУ влітку 2024 року на Сумщині, коли він збирався передати нову порцію розвідданих. Також слідство встановило, що затриманий поширював у Телеграм-каналах коментарі, в яких заперечував факт збройної агресії Росії.

Суд визнав чоловіка винним за:

  • ч. 2 ст. 111 КК України — державна зрада в умовах воєнного стану;
  • ч. 1 ст. 436-2 КК України — заперечення збройної агресії РФ проти України.