15 років тому київський кардіохірург першим зробив операцію немовляті на пуповинній крові

Автор: Любава Лисичкіна
22:10 30.09

Революційний метод, який рятує життя! Лікар першим на пострадянському просторі оперував новонароджених зі складними вадами серця, а ця операція стала знаковою в українській медицині.

15 років тому київський кардіохірург першим зробив операцію немовляті на пуповинній крові
Світлодіодне освітлення
Рівно 15 років тому, 30 вересня 2009 року, сім’я з Кривого Рогу стала першою, чий хлопчик, народжений з транспозицією судин, був успішно прооперований у перші години після народження на власній пуповинній крові. Хлопчика, звісно ж, назвали Іллею на честь геніального лікаря-кардіохірурга Іллі Ємця, який і зробив цю операцію.
Вже на той момент Ілля Ємець першим на пострадянському просторі оперував новонароджених зі складними вадами серця, а ця операція стала знаковою в українській медицині, адже використання пуповинної крові для таких складних операцій відкрило нові горизонти у лікуванні новонароджених з вродженими вадами серця.
 
Ідея використання пуповинної крові у Іллі Ємця виникла під час обговорення чергового клінічного випадку, коли команда лікарів звернула увагу на ризики використання донорської крові, яка не завжди може бути абсолютно сумісною з організмом малюка, а водночас повинна містити стовбурові клітини, що позитивно впливають на стан організму, і не має ризиків, пов’язаних із сумісністю.
 
Весь медичний світ був у захваті від нового методу. У Балтіморі (Сполучені Штати Америки) було зібрано спеціальну конференцію, на яку запросили Іллю Ємця, де він представив свій унікальний метод лікування вади серця у новонароджених. Виступ кардіохірурга на цій конференції замість запланованих 8 хвилин розтягнувся на годину. Американські кардіохірурги виявили зацікавленість у вивченні та подальшому впровадженні “пуповинної програми”, яка вперше в світі була створена в Україні.
Надалі І. Ємця було запрошено на декілька щорічних конгресів професійних кардіохірургічних спільнот Європи та Америки, а також на всесвітній конгрес вроджених вад серця у Вашингтоні.
За 15 років існування програми CorD прооперовано близько 300 пацієнтів з критичними вродженими вадами з використанням пуповинної крові.
 
А Ілля Шевченко, хлопчик, який 15 років тому отримав другий шанс завдяки новому методу Ємця, активно грає у футбол, катається на скейті та часом навіть переганяє своїх ровесників під час бігу, ніби у нього ніколи й не було проблем із серцем.

Великий Київ у Google News

підписатися