121 рік тому продано перший у світі гамбургер, День ходуль. 27 липня в історії: прикмети, заборони

Автор: Тетяна Сененко
09:35 27.07.2021

Сьогодні, 27 липня, у світі відзначають День ходулів. За народним календарем сьогодні – день Акили. Крім того, 27 липня – це один з днів, в які вшановується пам’ять Стефана Махрищського – відомого чудотворця і засновника кількох монастирів.

121 рік тому продано перший у світі гамбургер, День ходуль. 27 липня в історії: прикмети, заборони

27 липня – 208-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 157 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 14 липня Юліанського календаря.

Сьогодні проводиться День ходуль. Використовувати ходулі для пересування почали ще в VI столітті до нашої ери.

Ці липневі заходи у третьої декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

У 1900 році американський гастроном Луї Лессінг (виходець з Гамбурга) у своєму рідному місті Нью-Хейвен продав перший гамбургер. Він поклав традиційний німецький біфштекс між двома круглими булочками, додав соус і листочок салату. У такому вигляді гамбургер став символом гастрономії Нового Світу. Гамбургери отримали широку популярність в 1904 році на Всесвітній виставці в Сент-Луїсі. Проте ще протягом 30 років американці продовжували віддавати перевагу хот-догам, смаженим курчатам та італійській піці.

27 липня вшановується пам’ять святого Акіла або Акили – одного з 70 апостолів. За походженням він був іудеєм і народився в Понте, але згодом жив у Римі до тих пір, поки імператор Клавдій не видав указ про його вигнання. Разом зі своєю дружиною Прісциллою Акіла оселився в Коринті і там познайомився з апостолом Павлом. Разом вони стали займатися розповсюдженням християнської віри.

День пам’яті преподобного Стефана Махрищського – він був другом преподобного Сергія Радонезького. Родом з Києва. Прийняв чернецтво у Києво-Печерському монастирі. Внаслідок посилення гонінь на православних з боку католиків пішов у містечко Махріще, де заснував обитель на честь Святої Трійці. Ненависть власників землі змусила його знову почати поневіряння. Повернувшись до Махрищської обителі, він заснував гуртожиток, де й помер у 1406 році. 

Що сьогодні не можна робити

Не варто виходити з дому під час грози. Ще не можна пускати в будинок приблудну тварину. Що стосується далекої поїздки, то 27 липня можна сміливо в неї вирушати – вона буде вдалою.

Прикмети на 27 липня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • на деревах червоніють листя – буде хороший урожай грибів;
  • червоний захід – до дощів;
  • суха погода – до теплої осені;
  • йде дощ – сім днів буде така ж погода.

Традиції і повір’я на 27 липня

Вважалося, що зараз настає час, коли потрібно догоджати польовому духу. Тому люди залишали в покосах для нього горщик каші або пучок жита. Також 27 липня часто йшли грозові дощі, тому люди без зайвої потреби намагалися не виходити з дому.
Після дощу з’являлося багато грибів, і за ними в ліс 27 липня відправляли дітей, оскільки дорослі були зайняті польовими роботами.

Народжені в цей день – хороші психологи, вони вміють до всіх ключик підібрати. У них багато друзів. 

Іменини 27 липня

Іменини у Степана, Онисима, Петра, Миколи та Івана.

Великий Київ у Google News

підписатися