12 років боротьби. Зайві поверхи на скандальній будівлі біля Софії Київської демонтують

13:54 17.08.2020

Забудовник взяв на себе зобов’язання прибрати зайві поверхи на скандальній будівлі біля Софії Київської по вулиці Гончара, 17-23. Конфлікт тягнеться з 2008 року – через цю багатоповерхівку ЮНЕСКО могло виключити “Софію Київську” з охоронного списку.

12 років боротьби. Зайві поверхи на скандальній будівлі біля Софії Київської демонтують

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час підписання меморандуму про врегулювання питань щодо використання зазначеної земельної ділянки. Документ підписали представники компанії-забудовника, громадські активісти організації “Андріївсько-Пейзажна ініціатива”, керівництво Національного заповідника “Софія Київська” і мер столиці.

Сьогодні ми ставимо крапку у конфлікті, який тягнеться з 2008 року. Багатоповерхового будівництва в охоронній зоні ЮНЕСКО – буферній зоні Софії Київської – не повинно бути! Наше ключове завдання – зберегти історичне обличчя Києва. Так, столиця повинна розвиватися, будуватися. Але при цьому нові будівлі не повинні спотворювати архітектурну спадщину. І забудовники мають це розуміти!”, – наголосив Кличко.

За його словами, сьогодні був підписаний Меморандум, згідно якого забудовник бере зобов’язання знести зайві поверхи, щоб будівля була не вищою за 27 метрів. Також забудовник має змінити проект, аби він відповідав всім нормам закону і рішенням, що ухвалила Київрада.

Фото: Микола Тимченко

Підписання меморандуму дозволить зберегти Софію Київську у списку культурної спадщини ЮНЕСКО.

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Нагадаємо, в Ірпені скандальний забудовник знеструмив цілий будинок та шантажує жителів.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...