11 листопада – яке сьогодні свято, традиції та заборони

10:25 11.11.2021

11 листопада у світі відзначають день якості, енергозбереження, шопінгу. Китай сьогодні святкує День холостяка, який став популярним у багатьох країнах світу. Православні цього дня вшановують пам’ять преподобного Авраамія Затворника та Анастасії Римської, а католики – святого Мартіна.

11 листопада – яке сьогодні свято, традиції та заборони

Міжнародний день енергозбереження

Цю дату почали відзначати щороку з 11 листопада 2008 року з ініціативи міжнародного шкільного проекту щодо використання ресурсів та енергії SPARE. Мета свята – розповісти людям про важливість розумного та раціонального енергоспоживання і дбайливого підходу до використання природних ресурсів.

Всесвітній день якості

Цю дату започаткували у 1990 році з ініціативи ООН, Європейської організації якості та інших. Головна мета дня – привертати увагу людей до якості продукції, спонукати виробників краще стежити за своїми товарами.

Всесвітній День шопінгу

11 листопада 2009 року інтернет-майданчик Alibaba Group з Китаю провів на своїх ресурсах розпродаж зі 50%-ю знижкою, залучивши сотні тисяч покупців. Слідом за ним великий розпродаж влаштувала велика кількість найбільших торговельних інтернет-майданчиків світу.  З того часу цей день став традиційним та отримав назву “Всесвітній день шопінгу”, а кількість покупок обчислюється мільйонами.

День холостяка

Це свято також родом із Китаю. Воно не офіційне, але дуже популярне і в Китаї, і в інших країнах світу. За легендою, його поява пов’язана з традиціями університету Нанкіна, коли наприкінці 1990-х років молоді люди збиралися в чоловічому колі, щоб весело провести час. З того часу традиції свята не змінилися і полягають у зустрічах за обідом молодих людей, які не встигли пов’язати себе шлюбними зв’язками.

11 листопада – День пам’яті преподобного Авраамія Затворника та Анастасії Римської у православних

Авраамій був ченцем у Києво-Печерському монастирі. Цікаво, що в ранг святих він був зведений ще за життя. Наразі мощі преподобного знаходяться у Києво-Печерській лаврі.

Анастасія Римська народилася у багатій сім’ї. Осиротівши в 3 роки, дівчинка потрапила на виховання в жіночу християнську громаду, розташовану поблизу Риму. Її наставницею стала жінка на ім’я Софія.

Анастасія була вродливою, і багато знатних патриціїв залицялися до неї, але Анастасія всім відмовляла. У 21 рік її привели до градоначальника Проба, перед яким вона відкрито сповідала свою віру в Ісуса Христа, відкинула вимогу вклонитися язичницьким богам і вибрати собі знатного чоловіка. Проб виставив її оголеною перед народом, але Анастасія почала викривати градоначальника, і він піддав її катуванням. Після тривалих мук святу обезголовили, а тіло кинули на поживу звірам. Однак її тіло було знайдено та поховано її наставницею Софією та іншими місцевими християнами.

День святого Мартіна

Святий Мартін вважається покровителем бідних, солдатів, сукноробів, свійських тварин та птахів, а також альпійських пастухів. Основу легенди про святого Мартіна складає оповідь про те, як одного разу легіон, в якому служив Мартін, наблизився до французького міста Аміс. Біля міської брами сидів жебрак і просив милостиню.

Але солдати проходили повз нього твердими, швидкими кроками, не удостоївши старого навіть поглядом. А Мартін узяв свою червону накидку і гострим мечем відрізав її половину, потім швидко кинув тканину в руки жебрака. Після цього дістав із сумки хліб і віддав жебраку. Старий хотів подякувати Мартіну, але той уже в’їжджав до Аміса.

Що не можна робити цього дня​​​

  • Цей день не варто проводити в компанії малознайомих людей.
  • Дитину одну залишати не можна, інакше трапиться з нею неприємність.

Прикмети на 11 листопада

Якщо вовки нишпорять по полях, то буде біда. Можливий неврожай, голод чи війна.

  • Щоб сім’я була міцною і дружньою, 11 листопада всі її члени повинні зібратися разом.
  • Небо має чистий яскраво-блакитний колір – буде хороша погода
  • Якщо навколо місяця утворюється червоне коло — слід чекати на мокрий сніг із вітром.
  • Якщо листя з дерев нечисто опаде — буде сувора зима.
  • Калина вже достигла, а листя на ній ще зелене — тепла осінь.

Іменинники 11 листопада

День ангела (іменини) сьогодні, 11 листопада, святкують: Анастасія, Андрій, Ганна, Василь, Віктор, Євген, Іван, Кирило, Михайло, Леонід, Марія, Микола, Олексій, Павло, Пилип.

Читайте також: Прохолодно, зате сонячно. Що приготувала сьогодні погода киянам

Нагадаємо, вчора кияни і мешканці сусідніх міст спостерігали надзвичайно багряний захід сонця (ФОТО)

Великий Київ у Google News

підписатися